Special na 1000 obserwatorów. Co cię czeka w świecie moich opowiadań?

37 Super!
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 18

WeraHatake

WeraHatake

Ah, świetny specjal – dzięki temu ktoś może się zaciekawić Twoimi opowiadaniami! :o ♥ A i mi było miło sobie odświeżyć bohaterów czy miejsca z nimi związane – czuję się wtajemniczona, haha :D

A więc tak, wyszło mi:
Większą część swojego życia spędziłam w Starognieździe (jeju, mam nadzieję, że poprawnie to odmieniłam ;w;). Moją magiczną mocą jest pocałunek życia. Członkostwo zaproponuje mi Akademicka Grupa Ekspedycyjna. Więzy krwi łączą mnie z Wolgridem, zaś przyjaźń z Janezem. Wyzwanie rzuci mi Demon Odion. Oswoję Miaucante. Moim wrażliwym punktem są oczy, a w imię ideałów może nawet spotkać mnie śmierć. Poza tym w świecie Twoich opowiadań czeka mnie spełnienie marzeń ^_^ ♥

Odpowiedz
1
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@WeraHatake I to ostatnie oby się sprawdziło 🤩

Odpowiedz
1
WeraHatake

WeraHatake

@Pyladea Aww, jak najbardziej się spełnia – naprawdę uwielbiam czytać Twoje twory i czuję się w nich, niczym w krainie marzeń ♥

Odpowiedz
1
justyna.jastrzebska

justyna.jastrzebska

Akademia Artium
Córka Kupidyna
Saga żelaza i krwi
Córka Kupidyna
Jastrzębie spokoju
Dzieci Gwiazd
Akademia Artium
Akademia Artium
Znajdziesz miłość życia

Odpowiedz
savsav.la

savsav.la

Akademia Artium
Pocałunek życia
Piraci
Anzelm
Janez
Strażnicy Porządku
Armoris
Uszy
Śmierć
Zostaniesz władcą

Odpowiedz
2
wera.wercia

wera.wercia

Pegestia
Zmiennokształtność
Lwi Spisek
Siergiej
Nikodem Napoleon
Strażnicy Porządku
Bianka
Pochodzenie
Śmierć
Znajdziesz skarb

Odpowiedz
1
TW

TW

Akademia Artium
Magia Pieśni
Służba Pocztowa
Atanazy
Bianka
Cyryl
Telksinoe
Oczy
Lochy
Zostaniesz władcą
W zasadzie dałoby się z tego zrobić historię… Czego oczywiście nie zrobię bo to dużo roboty.
W ogóle zazdroszczę takiej ilości wykreowanych światów i w nich opowieści… Tym bardziej, że zdążyłam się przekonać iż są to opowieści wysokiej jakości :)

Odpowiedz
2
TW

TW

@Pyladea wiesz, mój najbardziej rozbudowany jak dotąd świat (Międzymorze) jest praktycznie otoczony bezimienną pustką (próbuję ogarnąć co jest na północy ale to na razie tylko zarysy), natomiast drugi najbardziej rozbudowany opiera się na chyba najgłupszym prawie karnym jakie istnieje i założeniu, że ludzie naprawdę zaczęli zachowywać się w rzeczywistości tak jak w internecie, już nie mówiąc o ogromie błędów i nieznajomości wszystkiego jakie w tym siedzą więc „kilka bezimiennych miejsc” brzmi dla mnie jak niedościgniony ideał…

Odpowiedz
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@TW Ja mam na razie główny zarys Krainy Krańca, gdzie toczy się większość moich opowieści i jest tam cztery państwa na krzyż w tym dwa połączone unią jak Polska z Litwą dawnymi czasy i jedno o którym nie napisałam słownie dosłownie nic poza nazwą. Przy czym z miast to na palcach jednej ręki można policzyć chyba. Robiąc ten quiz dopiero ogarnęłam, że jakieś nazwy miast i miejsc występują tylko w „Jastrzębiach Pokoju” a po za tym w „Sadze Żelaza i krwi” nie wiem czy pojawiła się czy dopiero pojawi jedna nazwa i akurat absolutnie nie związana z miejscem akcji. W Akademii Artium miasto musiałam na chybcika nazwać i oprócz tej nazwy to się jakaś wiocha pojawia i to na tyle świata przedstawionego no i w zdradzonej prawdziwe szaleństwo: stolica ma nazwę, hura! Także to się tylko wydaje takie dopracowane.

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)
Mariseida

Mariseida

Czyli jednak zdrapki da się sensownie wykorzystać… Aż mam ochotę pokombinować z podobnym schematem jako generatorem opowiadania.

Odpowiedz
2
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Marisanna Fajne by to było ;) Koniecznie spróbuj. Muszę powiedzieć jest to czasochłonne. Ja tą robiłam chyba ze dwa tygodnie, ale jaka satysfakcja.

Odpowiedz
1
Mariseida

Mariseida

Carogród
Istny karnawał świateł sączących się ze sklepowych witryn na połacie śnieżnego puchu budzi do życia stolicę wielkiego imperium. Dystyngowani żołnierze spokojnym krokiem przemierzają chodniki obserwując uważnie tłumy przepływające między wysokimi wielobarwnymi kamieniczkami. Ponad całym otoczeniem góruje groźny i niedostępny carski pałac. Tu rodzi się magia.

opowiadanie „Zdradzona”

Nadludzka sprawność
Najczęściej wyjątkowa siła i zręczność wynikają z pochodzenia. Są to cechy typowe między innymi dla herosów, choć warto pamiętać, że nie czynią one nieśmiertelnym, z często sprawiają, że osoba je posiadająca staje się bardziej narażona na niektóre typy ataków (wystarczy tu wspomnieć piętę Achillesa). Mimo tych niedogodności wytrzymałość i niezwykła świadomość ciała niewątpliwie przynoszą wiele korzyści.

opowiadanie „Jastrzębie pokoju”

Lwi Spisek
Rewolucyjna organizacja działająca na ziemiach Dordony sprzeciwiają się rządom carycy Eris. Głównym ich rządaniem jest wprowadzenie sprawiedliwości społecznrj, zwrócenie tronu Nadii jako pracowitej następczyni Fiodora II i ujawnienie prawdy dotyczącej egzekucji carskiej rodziny. Do organizacji należą ludzie różnych stanów i poglądów stąd znaczne trudności w dojściu do porozumienia. Organizacja dla bezpieczeństwa pozostaje w konspiracji i raczej nie jest obecnie bojowo nastawiona.

opowiadanie „Zdradzona”

Anzelm
Legendarny członek rodu kupieckiego, który poprzez swoje śmiałe decyzje handlowe podróżniczą pasję i odwagę doprowadził do znacznego wzbogacenia się krewniaków przekazując swą fortunę potomkom. Wyróżniał się fantazją na tle niezwykle pragmatycznie nastawionej rodziny i dlatego w jej gronie zyskał sobie opinię na poły szaleńca. Żył tak dawno ze dokładnie jego drzewa genealogicznego nie zna nikt, ale wszyscy z szacunkiem mówią o nim „dziadek Anzelm”. Ze względu na swój awanturniczy tryb życia stał się inspiracją dla swojej praprapra…wnuczki, która wstąpiła do służby pocztowej.

opowiadanie „Postylion”

Julia
Młoda dziewczyna równie silna co piękna. Może nie wygląda na specjalnie muskularną ale potrafi iść wiele dni bez dłuższego odpoczynku. Może nie wygląda na pewną siebie ale potrafi odpyskować generałowi. Czasami strój jej przypomina łachmany żebraczki. Nie wygląda na bogatą, ale torba służby pocztowej to dla niej dosyć. Długo pracowała na swoją pozycję i na honory jakie jej oddają. Nie ma dla niej zadań niewykonalnych. Woli pracować sama, ale jeśli już dostanie, kogoś do pomocy nie pozwoli mu zginąć, a to bardzo wiele w przypadku tak niebezpiecznych misji. Rozsądna i opanowana. Nie robi żadnych głupot, jeśli okoliczności ją do tego nie zmuszą. Oczy ma stalowo szare przenikliwe, rozpracują każdego w kilka minut. Jeśli coś postanowi to na pewno dopnie swego. Ma duży dystans do siebie i nie łatwo ją obrazić. Ci którym się to udało powiedzieliby, że na szczęście.

opowiadanie „Postylion”

Demon Odion
Legendy mówią o dawnej świetności Starogniazda i o jego upadku. Podobno stał za nim demon nienawiści wywołany przez króla. Za jego to radą władca rozpoczął wyniszczającą wojnę z sąsiadami. Ostatecznie demona udało się pokonać i uwięzić nakładając na jego grobowiec pieczęć, którą złamać mogła tylko przelana braterska krew. Odion nie powiedział jednak ostatniego słowa. Odkąd przy boku Gromosława pojawił się nowy doradca nieszczęście wydaje się wisieć w powietrzu. Czy przybysz który trzęsie zamkiem może być realizacją klątwy sprzed lat i czemu taką niechęcią darzy królewskiego medyka.

opowiadanie „Jastrzębie pokoju”

Gordon i Seredo
Rzadko się zdarza, ale jednak, by z jednego jajka wykluły się dwa smoki. Tak stało się w przypadku Gordona i Seredo. Tych dwoje to po prostu ogień i woda. Jeden spokojny i grzeczny drugi gotów wydrapać oczy każdemu kto mu się nie spodoba. Jeden biało-srebrny, drugi purpurowy. Zwierzaki na razie są małe i mieszczą się w skórzanej torbie, ale jak dorosną mogą być dość kłopotliwym towarzystwem.

opowiadanie „Saga żelaza i krwi”

Oczy
Niestety w zamian za magię musisz się wyrzec pięknego daru jakim jest widzenie. Oczywiście możliwe, że jest to jedynie czasowa strata, ale w walce koniecznie musisz ją brać pod uwagę. Często jednak za utratą władzy w jednym ze zmysłów idzie wyostrzenie wszystkich pozostałych. Nikt więc nie może niezauważenie zajść cię od tyłu i żadna magia nie zdoła się przed tobą ukryć. Tak naprawdę to ty widzisz znacznie więcej niż ci co są dookoła ciebie, a twoja moc jest jeszcze potężniejsza.

opowiadanie „Akademia Artium”

Klątwa
W wyniku twoich decyzji, nie wiadomo jeszcze jakich, narazisz się na gniew potężnych magów i spadnie na ciebie ich klątwa. Ciężko powiedzieć, na czym będzie ona polegać, ale perspektywa ciągłego prześladowania przez pech nie przedstawia się raczej specjalnie zachęcająco. Dzięki twoim niezwykłym zdolnościom i determinacji zapewne jednak uda ci się pokonać wszelkie trudności i pozbyć się złego uroku. Twoi wrogowie na pewno nie zdołają wygrać.

opowiadanie „Dzieci Gwiazd”

Zmienisz zakończenie
Drzwi otworzyły się z hukiem i przy akompaniamencie podzwaniającej w pośpiesznym marszu zbroi do wyniosłej królowej zbliża się jej wierny sługa i posłaniec.
– Jakie wieści? – pyta dostojna pani w czerwieni.
Rycerz nie odpowiada i klękając na jedno kolano podaje jej zwinięty w rulon papier.
– Zatem to jakaś niezwykle cenna wiadomość od samego narratora.
Łamie pieczęć i pospiesznie czyta.
– Jak to – wykrzykuje zaskoczona – któż śmiał zmienić zakończenie naszej opowieści.
Ty jednak bardzo dobrze wiesz o czym mowa.

Odpowiedz
1
SpaceNinjaYT

SpaceNinjaYT

Świetny i oryginalny special

Odpowiedz
1
Auriel

Auriel

Bardzo oryginalny pomysł na specjał!

Odpowiedz
1
__Bella__

__Bella__

>Pegestia
Opowiadanie „Akademia Artium”

>Pocałunek życia
Opowiadanie „Kielich życia”

>Piraci
Opowiadanie „Krwawa Orchidea”

>Hermes
Opowiadanie „Córka Kupidyna” i „Jastrzębie Pokoju”

>Julia
Opowiadanie „Postylion”

>Eris
Opowiadanie „Zdradzona”

>Armoris
Opowiadanie „Dzieci Gwiazd”

>Pochodzenie
„Saga żelaza i krwi”

>Lochy
„Saga żelaza i krwi”

>Odbędziesz podróż

Świetny specjał 💫

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej