Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Sorry I’m an anti-romantic [1]

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz, który przeglądasz jest częścią serii. Została zachowana oryginalna pisownia autora.
yujinn
yujinn
Zobacz profil
Zapraszam do rozwiązywania moich quizów:

Komentarze sameQuizy: 9

Meaning.

Meaning.

na wstępie chcę powiedzieć, iż jeżeli jakiś błąd powtarzał się będzie notorycznie – opiszę go w odniesieniu do całego tekstu, nie konkretnego fragmentu, czasem jednak do swojej oceny dołączę cytat z opowiadania wraz z moimi poprawkami ^^

1. pierwszą rzeczą jaką zauważyłam była ubogość dialogów… brakuje mi opisu, który powinien pojawić się po słowach bohatera. oczywiście nie trzeba dołączać go za każdym razem, jednak przydaje się dla dodania emocji w tekście.
również komentarz po słowach osoby zaczynamy z małej litery – chyba, że wypowiedź kończy się znakiem interpunkcyjnym (lepiej używać !; ?; … – kropki również można dawać, jednak rzadko i w konkretnych sytuacjach – np. kiedy ktoś powiedział coś ostro/chłodno lub urwał nagle rozmowę).
["Cześć – Powiedziałem." – zmieniłabym to na – "Cześć – powiedziałem, podchodząc do dziewczyny i uśmiechając się słodko na powitanie."]

2. "[…] zapytałem i chciałem przytulić ciemnowłosą, ale ona mnie odepchnęła." – całe zdanie jest ogólnie poprawne, jednak lepiej by brzmiało po małych zmianach – "[…] zapytałem, podejmując próbę przytulenia dziewczyny, ona jednak odepchnęła mnie z malującym się na jej twarzy grymasem."

3. "krzyknęła i uciekła a ja pobiegłem za nią" – po pierwsze przed "a" powinien być przecinek, stawiamy go tam praktycznie zawsze, po drugie – zmieniłabym lekko całość – "krzyknęła, energicznym krokiem oddalając się ode mnie i zupełnie ignorując fakt, iż pobiegłem zaraz za nią."

4. "nigdy ode mnie nie odbierasz i cię nigdy nie ma – powiedziała w "łzach", które ja teraz zauważyłem, były sztuczne" – muszę pochwalić za interpunkcję w drugiej części, jednak cała wypowiedź jest raczej trochę chaotyczna – "nigdy ode mnie nie odbierasz… a do tego nigdy, ale to nigdy, nie ma cię przy mnie! – powiedziała łamiącym się głosem, przecierając pojedyncze łzy… gdybym nie znał jej tak dobrze, pewnie wpadłbym w jej pułapkę, doskonale jednak wiedziałem, iż jej płacz jest jedynie teatrzykiem."

5. "a do tego dostałam zdjęcie jak jesteś z nią" – długie zdanie i za mało przecinków – "a do tego, dostałam zdjęcie… na którym wyraźnie widać, że nie jesteś ze mną, a z nią!"

6. dalej brakuje kilku przecinków… musisz zdecydowanie troszkę popracować nad interpunkcją.

polecam ci poćwiczyć opisy miejsca, postaci i emocji, jednocześnie starając się pamiętać o zasadach interpunkcji. spróbuj napisać kilka długich opisów czegoś, bez dialogów, to powinno pomóc.

popracuj również nad dialogami, żeby nie były takie puste ^^

Odpowiedz
1
Meaning.

Meaning.

@yujinn potem zabieram się za ocenę reszty części

Odpowiedz
1
yujinn

yujinn

•  AUTOR
Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)
.yelix

.yelix

Cudo plz
Czekam na next <3

Odpowiedz
1
yujinn

yujinn

•  AUTOR

@.yelix Dziękuję <33

Odpowiedz
Likkie

Likkie

Czudne plz-
Ja chcę nextttt

Odpowiedz
1
yujinn

yujinn

•  AUTOR

@Likkie Dziękuję <3
Myślę ze kolejna część będzie dziś wieczorem lub jutro :)

Odpowiedz
1
Likkie

Likkie

@yujinn Super! Nie mogę się doczekać 😻💕

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej