Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Saga żelaza i krwi. Znamię i miecz. #3 „Dziecię przodków”


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz, który przeglądasz jest częścią serii. Została zachowana oryginalna pisownia autora.

Komentarze sameQuizy: 5

WeraHatake

WeraHatake

Kolejny ciekawy i solidnie napisany rozdział ♥ Najbardziej podobał mi się opis miejsca, do którego polecono udać się bohaterce, gdzie ktoś miał na nią czekać, oraz ogólnie interakcje jej z innymi postaciami ^_^

Odpowiedz
1
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@WeraHatake Bardz mi miło, że się spodobało. Trochę trwało nim dokończyłam ten fragment o ile wogóle można tu mówić o dokończeniu (zapowiedziany pojedynek miał się rozegrać jeszcze w pierwszym rozdziale). Szczególnie cieszy mnie to, że spodobały ci się interakcje. Raz dlatego, że jest to część której pisanie daje mi dużo satysfakcji, a jednocześnie też i napełnia mnie obawą, czy też i czytelnik będzie tak samo dobrze bawił się przy lekturze,tym bardziej że się tu dość mocno bawię w archaizację, a dwa że głównym moim celem na ten moment jest ukazanie charakteru bohaterki, któremu, co tu kryć wiele można zarzucić, choć mam nadzieję, że przy tych swoich dziwactwach budzi jednak też i nieco sympatii.

Odpowiedz
1
WeraHatake

WeraHatake

@Pyladea Myślę, że opłacało się poświęcić temu rozdziałowi tyle czasu ;) Najważniejsze, że pisanie sprawiło Ci satysfakcję ♥ Moim zdaniem archaizacja daje temu opowiadaniu coś oryginalnego, Twojego, i bardzo robi klimat ^_^ To prawda, nie jest tak mega łatwo się przyzwyczaić do takiego stylu, ale jak już po kilku akapitach wejdzie, to idzie gładko i jest ok :D Jak najbardziej główna bohaterka budzi sympatię :)

Odpowiedz
1
TW

TW

Bardzo mi się podobała ta część. Świetnie budujesz napięcie wokół niepewności tego, co właściwie czeka bohaterkę. Dzięki tym sprzecznym na pozór sygnałom cały opis robi się ciekawy.
Czasem faktycznie szabla zamienia się w szpadę i na odwrót.
Raportuję, że aktualnie Floretta wygląda w mojej wyobraźni jak youtuberka Jill Bearup (zajmująca się pojedynkami scenicznymi, więc pasuje).
Natomiast Tyryges, gdyby nie miał jednego oka, wyglądałby jak Yeesh w młodszej wersji.
Które to spostrzeżenie przypomniało mi o książce, na której "pozytywnym" bohaterze Yeesh był po części wzorowany, i doszłam do wniosku, że tamta książka i ta opowieść mają jak na razie dość podobny (bardzo ogólny) punkt wyjścia, ale Ty robisz to dobrze :) (w sumie aż głupio mi te dwa teksty porównywać, bo tamta książka to dosłownie chyba najgorsze fantasy, jakie w życiu czytałam, zarówno pod względem spójności fabuły, jak i rzeczy, które się tam działy i ich oceny moralnej)
Oraz jestem bardzo zainteresowana poznaniem ciągu dalszego. Brzmi, jakby miał być ciekawy.

Odpowiedz
2
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@TW Co za radość czytać taki komentarz. Naprawdę trochę obawiałam się tego balansowania na granicy najbardziej oklepanych schematów, choć po prawdzie Tyryges trochę miał wypadać typowo, bo I też jego rola w całej historii dość epizodyczna skłania mnie żeby dać mu nieco ostrzejszy rys. W gruncie rzeczy miał wyglądać na kogoś budzącego podziw, ale z jednoczesną umiejętnością manipulacji. W gruncie rzeczy sama nie potrafię powiedzieć czy tak ogółem należałoby go traktować jako postać pozytywną czy negatywną. Zresztą to jeszcze bardziej będzie widać w kolejnej części.

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej