Rozwiąż ten szybki Quiz, a dowiesz się kilku informacji o jednym, wymarłym zwierzęciu!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 6

Lavender..

Lavender..

Kreatywny Quiz 💜

Odpowiedz
itzee

itzee

Tarpan to wymarły gatunek dzikiego konia zamieszkujący niegdyś leśne tereny Europy. Najdłużej na wolności przetrwały na stepach Ukrainy. Ostatni przedstawiciele tego gatunku z terenów polskich zamieszkiwały Puszczę Białowieską. Zostały odłowione i umieszczone w zwierzyńcu hrabiów Zamoyskich.

Odpowiedz
gabxx

gabxx

Wilkowór tasmański
Wymarły gatunek ssaka z rodziny wilkoworowatych. Największy drapieżny torbacz czasów współczesnych. Występował na terenach Australii i Nowej Gwinei. Wymieranie tego gatunku zaczęło się w momencie przybycia do Australii Europejczyków. Przybysze zaczęli tępić te zwierzęta, ponieważ uznali je za szkodliwe. Ostatni znany osobnik padł w 1936 roku w zoo w Horbat.

Odpowiedz
Olutekk

Olutekk

Fajny quiz ;)

Odpowiedz
BooksAreMagic

BooksAreMagic

Żółw szylkretowy
Żółw szylkretowy, żyjący w morzach Atlantyku i Indopacyfiku, wyróżnia się specyficzną dietą, w skład której wchodzą przede wszystkim morskie gąbki – niektóre trujące dla innych zwierząt. Niestety, gad ten jest w Chinach i Japonii uważany za przysmak, a z płytek, pokrywających jego pancerz wyrabiane są ozdoby. Dlatego, mimo że jest objęty ochroną, wciąż pada ofiarą kłusowników, którzy doprowadzili do tego, że jest krytycznie zagrożony.

Odpowiedz
1
LuDance

LuDance

Tarpan <3

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej