Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Prawdziwa muzyka

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 14

nani20101

nani20101

Kompletnie nie rozumiem, o co ci chodzi.
Znaczy, z jednej strony ok, szkoły muzyczne kładą spory nacisk na umiejętność czytania treści zapisanej w nutach, jednak to nie jest tak, że to nie jest ważne. Umiejętność czytania treści pomaga tworzyć własne jej interpretacje, a poszerzanie wiedzy technicznej daje więcej możliwości odtwarzania tych interpretacji. Nie wszystko da się wgrać, nauczyć. Bycie artystą polega na szukaniu. W miarę zagłębiania się dostrzegasz milion możliwości zagrania tego samego miejsca zgodnie z tym, co jest napisane w nutach. I jeśli powiesz nauczycielowi, że tak ci brzmi lepiej, powinien zrozumieć. I mean, on też ma pomysł na ten utwór.
"Graj muzykę, zamiast odgrywać nuty" – jest to chwyt wykorzystywany często, ale w zasadzie nie do końca wiadomo, co oznacza. Jakieś niesłychane artystyczne uniesienie podczas grania? Otóż nie. Żeby grać muzykę na występie trzeba doskonalić utwór w domu. Nutka po nutce. I to wcale nie brzmi jak muzyka. Dlatego ludzie się zniechęcają. Albo wiedzą, że mają wykonać pracę i to ich odrzuca, albo nie wiedzą, jaką pracę mają wykonać i nie wysilają się, żeby to ogarnąć. Moim zdaniem grać muzykę znaczy zawrzeć to, co jest w nutach w swojej interpretacji i czerpać radochę z tego, że ludziom podoba się coś, co stworzyłeś.

Odpowiedz
1
ophelie

ophelie

•  AUTOR

@nani20101 Od sześciu lat gram w szkole muzycznej i bez niej nic bym nie zagrała. Totalnie nic. Nadal odkrywam to, jak można odczytać każdą nutę na sto różnych sposobów, zagrać ją cicho, głośno, z artykulacją czy bez. Akcentując, wyciszając.
W żadnym więc razie nie potępiam szkół muzycznych, czy w ogóle artystycznych — wręcz przeciwnie, bo dały mi one więcej, niż kiedykolwiek mogłam sobie wymarzyć.
Przede wszystkim, ten one shot nie jest o mnie. Ja miałam szczęście trafić na wspaniałą szkołę, z naprawdę dobrym podejściem. W tym utworze, jeśli można to tak ująć, chciałam zawrzeć tylko pewną myśl, która krążyła mi od pewnego czasu po głowie. Nie oszukujmy się, jest wiele szkół z beznadziejnym podejściem, gdzie gra choćby na swoim ukochanym instrumencie nie sprawia ani krztyny przyjemności. Nauczycielom zależy tylko na tym, by odbębić materiał. Rzadko to się zdarza, prawda, ale jednak wyjątki są. I właśnie o czymś takim napisałam. Nie mówię, że chciałam przekazać wielką, życiową prawdę — ostatecznie to tylko one shot. Chodziło mi tylko o to, że czasami warto poszerzyć swoje horyzonty, nie by coś potępiać — rzecz jasna bohaterka nic by nie zagrała, gdyby nie znajomość nut.

Odpowiedz
1
nani20101

nani20101

@PiperArt najgorsze co może być to szkoła artystyczna ucząca odbębnić materiał. Dzieci powinno się zachęcać do podejmowania działalności artystycznej i konsumpcji dzieł istniejących, a nie obrzydzać im grę na instrumencie. Ale jest jak jest.

Odpowiedz
1
writer.

writer.

Piękne i oryginalne💖

Odpowiedz
alcia_balcia

alcia_balcia

Cudowne!❤️

Odpowiedz
1
Happy_Caroline

Happy_Caroline

Piękne! 💖

Odpowiedz
.Alaska

.Alaska

CUDOOOO! ❤️❤️❤️❤️

Odpowiedz
1
ophelie

ophelie

•  AUTOR

@Alaska13 ❤️

Odpowiedz
2
.exactly

.exactly

Cudne 😍

Odpowiedz
2
ophelie

ophelie

•  AUTOR

@.exactly dziękuję ❤️

Odpowiedz
1
Hedwig

Hedwig

Cudeńko. Kochaniutka masz talent.

Odpowiedz
3
ophelie

ophelie

•  AUTOR
Odpowiedz
Mailan

Mailan

Niesamowite!!

Odpowiedz
3
ophelie

ophelie

•  AUTOR

@Melania. ❤️

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej