Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Podsumowanie eksperymentu społecznego.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie
EliCat
EliCat
Zobacz profil

Komentarze sameQuizy: 8

Zwierzakowa

Raczej nie będę nic pisać, gdyż mój wniosek jest tu mało istotny. Doprawdy doceniam sam fakt, że to zrobiłaś, wkład włożony w coś tak z pozoru banalnego jak to. Lubo, że więcej się nie spotkamy, bądź nie uczynimy tego zbyt często, chciałabym Ci podziękować. Ot, za to przeżycie samo w sobie. Możliwość obserwacji eksperymentu była wyjątkowo przykra, zarazem godna wykpienia i interesująca. Zachowam ten quiz w ulubionych.

Odpowiedz
TW

TW

No to tak… Odkrycie, że ludzie bywają fałszywi, i że są jedynym znanym nam gatunkiem zdolnym do przemocy psychicznej (prawdopodobnie dlatego, że inne są na to mimo wszystko za mało inteligentne, i uciekają się do starej dobrej przemocy fizycznej… chociaż stada zdziczałych Moskiewskich psów opanowały ponoć sztukę manipulacji) to w zasadzie żadne odkrycie :/ można by wręcz powiedzieć, że to temat co drugiego depresyjnego wiersza z duża ilością wielokropków publikowanego na tej stronie.
Co do osób z depresją… to ciężki temat, bo w internecie praktycznie nie da się odróżnić osoby która naprawdę cierpi od takiej, która tylko chce, żeby ją pocieszano (czyli w zasadzie też cierpi, ale w sposób dość specyficzny, czasem zamiast atencji i pocieszenia wymagający sprowadzenia na ziemię, a nawet pozornego odrzucenia… ale tego nie da się ocenić przez internet). Przeklinanie i „poważne związki” z koleżanką w wieku 10 lat to objaw tego, że taki 10 latek chce się czuć dojrzały, a że nasłuchał i naczytał siew internecie treści „dla dorosłych”, czuje się dorosłym, wcale dorosłym nie będąc. I tak jak kiedyś dzieci na pokaz piły piwo i paliły papierosy podkradnięte od rodziców, tak teraz przeklinają, dokonują „przemyślanych” aktów apostazji lub innej drastycznej zmiany światopoglądowej z jednoczesnym wyśmianiem każdego, kto myśli inaczej niż on w tym momencie tudzież dokonują coming outów przed zrozumieniem, na czym w ogóle polega seks (i przed ustaleniem się gospodarki hormonalnej).
I szczerze mówiąc wydaje mi się, że nazywasz „żałosną” każdą reakcję, jaką zaobserwowałaś… jaka reakcja Twoich obserwatorów byłaby nieżałosna, skoro żałosny jest i brak reakcji i reakcja na smutne wpisy?
No ale w sumie ciekawy eksperyment, pokrywa się z tym co sama zaobserwowałam :) trochę smutne, że ta strona tej strony (jak to brzmi…) jest tą najbardziej widoczną z zewnątrz.

Odpowiedz
2
EliCat

EliCat

•  AUTOR

@TW Racja, to żadne odkrycie. Po prostu zaskoczyło mnie, że można tak chamsko zareagować na czyjeś żale/problemy.
Takkk, to duży problem, jeśli chodzi o odróżnianie. A jeszcze lepiej, gdy ktoś sam bawi się w psychologa.. Nawet nie myślałam, że będę świadkiem tylu sytuacji tego typu w ciągu paru dni.
A tu dziękuję za wyjaśnienie kwestii 10-latków. Niestety niepełnoletni nadal piją piwo, idealnym przykładem są niektóre osobniki z mojej klasy. Chociaż to przykre, że tak młode osoby przeklinają.
Wybacz, że tak to odebrałaś. Już tak po ochłonięciu i wypoczynku uważam, że żałosnym jest obserwowanie wszystkich jak leci, brak aktywności, a potem mówienie, że przecież jest się aktywnym i wszystko się czyta, chociaż osobę pierwszy raz na koncie się widzi. To miłe, gdy ktoś zareaguje na smutny wpis. Przykre, gdy nagle te osoby cię opluwają. Iii teraz nie wiem czy moje zdanie różni się od tego co opisałam w quizie.
Dziękuję za komentarz i mam nadzieję, że tym razem nic nie pokręciłam.

Odpowiedz
1
FlamesAndGold

FlamesAndGold

Ach, ta cisza w komentarzach. Powiem szczerze, że doskonale się bawiłam na tej pseudo dramie, jeszcze to konsultowanie na priv, co tu teraz napisać, by wyglądało jak „hejt”. Cieszę się, że mogłam pomóc w eksperymencie.

KU CHWALE SAMEQUIZÓW!

Odpowiedz
2
EliCat

EliCat

•  AUTOR

@FlamesAndGold Mi o dziwo nie było tak ciężko zachowywać się, jak typowe dziecko. Za dużo siedzę na tego typu kontach..

Odpowiedz
1
FlamesAndGold

FlamesAndGold

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (2)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej