Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Padlina dla hien

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 12

FallenPuppeteer

FallenPuppeteer

To jedna z lepszych prac, jakie przeczytałam na tej stronie. Absolutnie powalająca na kolana i zostawiająca bez słowa. Na początku chciałam napisać, że pierwsza część mnie urzekła, a prawda jest taka, że wszystko w tym tekście wydaje mi się idealnie ze sobą współgrać. Chylę czoła przed czymś tak dobrym.

Odpowiedz
Atlantic

Atlantic

•  AUTOR

@FallenPuppeteer Przywykłam do tego, że pisanie opowiadania… o ile w ogóle można to nazwać opowiadaniem, rozpoczyna się od tytułu. Zawsze tak robię. Potwm piszę, kończę i ostatecznie dochodzę do wniosku, że teb tytuł nijak nie pasuje do treści, więc… zmieniam go. Ten jednak był szczególny, bo… Cóż, zabrzmi to psychopatycznie lub nawet fetyszystycznie, ale widok hien polujących oraz widok hien pożerających padlinę to coś, co nudzi w człowieku swego rodzaju… ekscytację. Afryka sama w sobie tak działa, budzi w nas ludzi, którymi jesteśmy gdzieś w głębokiej podświadomości. Hieny są niesamowite i z jakiego dziwnego (psychopatycznegi etc. etc.) powodu stały mi się bardzo bliskie.

Kiedy skończyłam pisać to… coś, stwierdziłam, że a) nie mam baldego pojęcia ci ja właśnie opublikowałam b) nie trzyma się to kupy c) w suemie nie wiadomo do końca, o czym to jest i co ma z tego wynikać.

To śmieszne, że zmusiłam ludzi do tego, by tłumaczyli mi moje własne słowa, pokazywali mi sens mojej opowieści. A z drugiej strony pokazuje to, jak mocno tkwię w czymś… cokolwiek to jest, co ciągle nie daje mi pojąć motywu tej hieny.

Niemniej będę się nią dalej czuć i poczekam, aż wypadnę ze schematów na tyle mocno, że, cholera jasna, zrozumiem, co miałam na myśli.

Za nim to się jednak stanie, chcę podziękować Ci za te słowa, bo… jakby to ująć, znaczą znacznie więcej niż Ci się wydaje🖤

Odpowiedz
1
ZagadkiNatki

ZagadkiNatki

😢😢😢 to takie wzruszające

Odpowiedz
Oczarowana.w

Oczarowana.w

Cudowne

Odpowiedz
goldenblue

goldenblue

Szczerze? Po raz kolejny nie wiem co powiedzieć. Twoje opowiadanie to nie są słowa. To są modlitwy rzucone odważnie przed siebie, ale kryje się w nich nuta lęku. Kryje się w nich mnóstwo przeciwności, mnóstwo sprzeczności, mnóstwo jakże bogatych, jednocześnie pustych słów…Ja to kocham. Ja kocham Ciebie, za te wszystkie słowa, przepraszam modlitwy. Mimo, że w tej modlitwie mnie uczysz niekochania, to ja mimo wszystko kocham.

Odpowiedz
Atlantic

Atlantic

•  AUTOR

@goldenblue Jak widać, długo zbierałam się na to, by Ci odpowiedzieć, bo… chyba nie bardzo wiedziałam, o czym właściwie myślę. To opowiadanie było dla mnie niezrozumiałe od momentu, w którym postawiłam kropkę na końcu ostatniego zdania. Tylko zdjęcia, tylko puste obrazy, bez zapachów, bez smaków, bez dźwięków… bez uczuć. A jednak przepadłam zupełnie, utonęłam w tym, wpadłam w jakiś trans… i kiedy „na trzeźwo” przeczytałam ten tekst, miałam wrażenie, że to nie moje. Że to nie trzyma się kupy, to po pierwsze, a po drugie, że zgubiłam tą Afrykę. Sprawiłam, że stała się tłem dla uczucia, w dodatku uczucia w znacznej mierze pustego, bo nie mojego. To nie jest moja historia, a przynajmniej nie tak bardzo, jak bym tego chciała.

Tymbardziej zdziwiło mnie to, że ktoś może przeczytać to i… odnaleźć ją. Na nowo, po swojemu. Czytałam komentarze i autentycznie zastanawiałam się, jak to możliwe, że ja nie widzę w tym sensu, a widzi go ktoś inny? Powinno być na odwrót. To niedorzeczne, że ludzie są zmuszeni tłumaczyć mi moje własne słowa.

Chyba nie jestem w stanie złożyć żadnego sensownego zdania, więc powiem standardowo: dziękuję. A idea modlitwy… podoba mi się. Jest to modlitwa, w pewien sposób, choć skierowana do zupełnie innych, dawno zapomnianych czy wręcz… zakazanych bogów. Bogów, którzy prawdopodobnie są naszymi prywatnymi demonami. To jak modlić się do siebie samego, ale tej gorszej strony osobowości. Gorszej, mam na myśli nieznanej, to wchodzenie w strefę ir, w podświadomość. Niebezpieczne, ale, cholera, fajne🖤

Odpowiedz
1
goldenblue

goldenblue

@Atlantic
No widzisz…czasem tak po prostu też jest…

🖤🤍

Odpowiedz
mania538

mania538

Cudowne😍

Odpowiedz
.Emisia.

.Emisia.

Cudowne opowiadanie, czytając to niemal czułam to, co bohaterka. Niesamowity klimat

Odpowiedz
Julie_Chocolate

Julie_Chocolate

Piękne… Kurde. Słów mi brakuje. Ale… Przeczytanie tego ruszyło moim serduchem, naprawdę 🖤🖤🖤

Odpowiedz
Smoothen

Smoothen

Czuję, że nie umiem używać słów, więc
‚Cudowne’🖤
Będzie jedynym na jakie umiem się zdobyć

Odpowiedz
vonEverec

vonEverec

„Bycie nie kochanym jest dziecinnie proste” całe moje życie w jednym zdaniu

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej