„P.S. Kocham Cię” – Czy poradzisz sobie z ciekawostkami na temat miłości? Sprawdź!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 119

MidnightM

MidnightM

5/10

Odpowiedz
Bananek_Aiko

Bananek_Aiko

Ona powiedziała:. lubisz mnie?”
| On powiedział „nie”.
| Myślisz ze jestem ładna? – zapytała
| Znowu powiedział „nie”.
| Zapytała więc jeszcze raz:
| „Jestem w Twoim sercu?”
| Powiedział ” nie”.
| Na koniec się zapytała: Jakbym odeszła, to
byś
| płakał za mną?” Powiedział, ze ” nie”
| Smutne – pomyślała i odeszła.
| Złapał ją za rękę i powiedział: Nie lubię Cię,
| Kocham Cię. Dla mnie nie jesteś ładna
| tylko piękna. Nie jesteś w moim sercu,
| Jesteś moim sercem. Nie płakałbym za Tobą
| Tylko umarłym z tęsknoty.”
| Dziś o północy twoja prawdziwa miłość
zauważy że
| Cię kocha.
| Coś ładnego jutro między 13-16 się zdarzy w
Twoim
| życiu, obojętnie gdzie będziesz w domu, przy
telefonie albo w szkole.
| Jeśli zatrzymasz ten łańcuszek nie podzielisz
się
| tą piękną historią – to nie znajdziesz
szczęścia w
| 10 najbliższych związkach, nawet przez 10 lat.
| Jutro rano ktoś Cię pokocha.
| Stanie się to równo o 12.00.
| Będzie to ktoś
znajomy.
| Wyzna Ci miłość o 16.00.
| Jeśli ci nie uda wysłać tego do 20
komentarzy zostaniesz na zawsze sam
zobaczmy, czy działa

Odpowiedz
1
s.a.v.i.l.a

s.a.v.i.l.a

7/10

Odpowiedz
2
Times

Times

6/10

Odpowiedz
1
Nadia_Tiger

Nadia_Tiger

Super ciekawostki!!!

Odpowiedz
1
Stigma2002

Stigma2002

4/10 ale mniejsza. Wow mega świetny quiz i o matko jak tak się czyta o zakochaniu to można się wręcz przestraszyć xD Organizm i mózg człowieka jest czymś naprawdę niezwykłym!

Odpowiedz
2

mistrzzakonu

7/10

fun fact:
jeśli osoby zakochane patrzą sobie w oczy ich serca biją w tym samym tępie

Odpowiedz
3
ZagadkiNatki

ZagadkiNatki

1/10 OMG jestem słaba w ostatnim tylko dobrze

Odpowiedz
1
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@ZagadkaNatki To nie był test na wiedzę, a raczej dla zdobycia wiedzy, więc nie ważne jaki wynik tylko ważne, że czegoś się dowiedziałaś 😊

Odpowiedz
1
Metafora

Metafora

8/10
Pomysłowy quiz, sporo się z niego dowiedziałam 😊

Odpowiedz
2
Lusi_kot

Lusi_kot

•  AUTOR

@Metafora Dziękuję 😊

Odpowiedz
1
Lusil

Lusil

„P.S. Kocham Cię” – Czy poradzisz sobie z ciekawostkami na temat miłości? Sprawdź!

Lusi_kot
4 dni temu192 2885 Obserwujesz Dodaj do ulubionych
Czułe pocałunki, drżenie serca, romantyczne spacery, gorące chwile spędzane we dwoje – to właśnie miłość. Jest to fascynujący temat, również z punktu widzenia nauki. Właśnie z tego powodu przedstawiam Ci 10 ciekawostek o miłości, a Twoim zadaniem jest stwierdzić, które są prawdziwe. Gotowy? Zaczynamy! Zakochiwanie się przypomina branie środka odurzającego (np. dawki kokainy).

Prawda
Fałsz
Zakochiwanie się przypomina branie środka odurzającego (np. dawki kokainy). W mózgu uwalniana jest dopamina, jedna z najpotężniejszych substancji chemicznych dobrego samopoczucia w mózgu. Te oba doświadczenia wpływają na mózg podobnie i wywołują podobne uczucie euforii. Badania wykazały, że zakochiwanie się wytwarza kilka substancji indukujących euforię, które stymulują 12 obszarów mózgu w tym samym czasie. Ale miłość, w przeciwieństwie do kokainy (która uszkadza receptory, powodując uzależnienie i inne szkody), jest zasadniczo nieszkodliwa.
Istnieją cztery etapy od zakochania do miłości.

Prawda
Fałsz
III etapy od zakochania do miłości. Żądza – to początkowy etap, kiedy zaczynamy się zakochiwać. Hormony – estrogen i testosteron pobudzają uczucie pożądania w mózgu. Atrakcyjność – to drugi etap. 3 hormony – adrenalina, dopamina, serotonina wywołują ekscytację i powodują nowy przypływ energii. Przywiązanie – to trzeci i ostatni etap zakochania. Uczucie przywiązania, które pomaga nam przenieść nasze relacje na wyższy poziom, pojawiające się myśli i uczucia związane z rodzeniem dzieci i całkowite zakochanie się w naszym partnerze, można łączyć z działaniem oksytocyny i wazopresyny.

Do złagodzenia bólu głowy wystarczy, aby ukochana osoba mocno przytuliła.

Prawda
Fałsz
Oksytocyna, tak zwany hormon miłości lub przytulania, powstaje podczas uścisku lub przytulania. Uderzenie oksytocyny wiąże się z różnego rodzaju korzyściami. Jakimi? Badania wykazały, że dawka oksytocyny znacznie zmniejsza ból głowy.
Mężczyźni, którzy całują swoją ukochaną rano, żyją przeciętnie o 5 lat dłużej w stosunku do tych, którzy tego nie robią.

Prawda
Fałsz
Mężczyźni, którzy całują swoje ukochane rano przed wyjściem do pracy, żyją przeciętnie pięć lat dłużej niż ci, którzy tego nie robią. Psycholog z Uniwersytetu Hawajskiego – Paul Pearsall uważał, że to wszystko wina hormonów. U całujących się osób podnosi się poziom oksytocyny, hormonu chroniącego przed depresją. Zwiększa się również poziom adrenaliny i insuliny, poprawia się krążenie krwi i dotlenia mózg. Wymieniamy się też śliną i zarazkami od partnera. Stymuluje to nasz system odpornościowy i dzięki temu łatwiej radzimy sobie z infekcjami. Warto o tym pamiętać w chłodne, jesienne dni.
Reklama
Nasze ciało posiada „żyłę amoryczną”, zwaną vena amoris (żyłą miłości), która biegnie prosto do serca.

Prawda
Fałsz
W niektórych krajach obrączki są noszone na czwartym palcu lewej ręki. Starożytni Grecy utrzymywali, że ten palec zawiera „żyłę amoryczną”, zwaną vena amoris (żyłą miłości), która biegnie prosto do serca.
Miłość jest porównywalna do choroby psychicznej.

Prawda
Fałsz
Miłość jest biochemicznie nieodróżnialna od ciężkiego zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego (niższy poziom serotoniny wiąże się z poziomem szczęścia, a wyższy poziom kortyzolu, wiąże się z poziomem stresu). Na poziomie fizjologicznym wygląda to tak, jakby osoby zakochane chwilowo doświadczały prawdziwego niezrównoważenia umysłowego.
Reklama

Tradycja wręczania pierścionka z brylantem sięga X wieku.

Prawda
Fałsz
„Anno, proszę, przyjmij ten pierścionek zaręczynowy na znak mojej miłości”. Co prawda już starożytni Rzymianie wręczali swoim oblubienicom pierścionki, ale były to zwykłe metalowe obrączki, wręczane na dowód poważnych planów. Tradycja zaręczynowego pierścionka z brylantem zaczęła się, kiedy austriacki arcyksiążę Maksymilian w XV wieku obdarował swoją narzeczoną Marię z Burgundii. Późniejszy cesarz, twórca imperium Habsburgów, na pewno wybrał piękny okaz swojej lubej.
Miłość jest jak głęboki strach i przeziębienie.

Prawda
Fałsz
Kiedy się zakoch****y i kiedy jesteśmy przerażeni pojawiają się te same reakcje fizjologiczne – rozszerzone źrenice, spocone dłonie i przyspieszony rytm serca. Czasem pojawiają się „motyle w brzuchu”, roztargnienie, utrata wagi, problemy z koncentracją, co wygląda na objawy przeziębienia lub innej choroby.

Osoby zakochane mają problemy z pamięcią.

Prawda
Fałsz
Zakochani mają w sobie ogrom optymizmu, mają szalone pomysły, są błyskotliwi i szybko się uczą. Już wszystko jasne! Zakochanie wpływa kojąco na ciało i umysł, podnosi poziom czynnika odpowiedzialnego za wzrost połączeń nerwowych, co poprawia pamięć. Mózg intensywnie wydziela neuroprzekaźnik – dopaminę. To dzięki niej lepiej się koncentrujemy i łatwiej zapamiętujemy. Następnym razem zastanów się, kiedy powiesz, że jesteś „zakochany bez pamięci”.
Ból po rozstaniu jest tak samo prawdziwy jak zranienie.

Prawda
Fałsz
Badania sugerują, że ból po rozstaniu jest tak samo prawdziwy jak zranienie. Dwa obszary mózgu, które reagują na ból fizyczny, również stają się aktywne, gdy osoba odczuwa romantyczny ból, kiedy jest porzucona. Badania przeprowadzono na Uniwersytecie Kalifornijskim, używano rezonansu magnetycznego do monitorowania aktywności mózgu uczestników, podczas gdy grali w grę symulacji społecznego odrzucenia. Naukowcy uważają, że ból odrzucenia mógł wyewoluować jako siła motywacji, która doprowadziła ludzi do poszukiwania interakcji społecznych, co jest kluczowe dla przetrwania większości ssaków.
Reklama

Twój wynik: 5/10 Jest okej!
Dobrze Ci poszło! Co prawda miałeś kilka wpadek, ale to nie był łatwy quiz. Poradziłeś sobie naprawdę nieźle!

Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej