Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

One-shoty bezwątkowe – Efekty uboczne opowiadań na sameQuizy

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie
Sprawdź naszego nowego bota! Rozpocznij rozmowę

Komentarze sameQuizy: 43

_Dreamerr_

_Dreamerr_

jak mnie to śmieszy jak osoby, które nie mają totalnie pojęcia o depresji piszą o niej opowiadania.
i to wcale nie jest tak, że tylko osoby, które na własnej skórze jej doświadczyły mają prawo o niej pisać. ale wypadałoby przynajmniej wpisać w wujka gugla co to dokłanie i trochę poczytać.
bardzo fajny artykuł!

Odpowiedz
Diamoond

Diamoond

takie one shoty to faktycznie może nie szczyt umiejętności pisarskich (tak delikatnie mówiąc), więc w sumie z większością się zgadzam lub nawet ze wszystkim. z perspektywy osoby, która sama pisze takie opowiadania mogę dodać tylko, że przynajmniej u mnie przynoszą one więcej przyjemności z tworzenia niż serie z faktyczną fabułą (również nieambitną, ale nie o tym).
wciągnęłam się w czytanie tych quizów tak w ogóle. 😫

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Diamoond dziękuję, hehe

Odpowiedz
Little.girl

Little.girl

Depresja, nieszczęśliwa miłość nastolatków… Coś takiego jak Romeo i Julia… Ile tego nie było, ile tego nie będzie… To wszystko zaczyna coraz bardziej przytłaczać. Czemu ktoś nie napisze wesołego opowiadanka o prawdziwej przyjaźni (chociażby o takich prawdziwych „ziomeczkach”, „kumpelach” albo chociaż nawet o przyjaźni zwierzęcia z człowiekiem)? Czy życie to tylko i wyłącznie ból, smutek, nieszczęście?

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Little.girl hormony, hormony, jeszcze raz hormony… W wieku podstawówki, czy tam gimnazjum zapewne człowiek nie czuje nic innego XD Potwierdzone naukowo, na stronie sameQuizy.pl, amerykańscy naukowcy zastanawiają się jeszcze dalej, jakim cudem jest to AŻ tak rozpowszechnione XD

Odpowiedz
2
Little.girl

Little.girl

@nukleopatra Nawet nie wiem czy to wstyd, czy szczęście, że mimo mojego wieku (chodzę do 8 klasy), to n i e n a w i d z ę, gdy ktoś mi próbuje wmówić, że zakochałam się w tym a tym chłopaku. A reszta na priv:)

Odpowiedz
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Little.girl cholibka, większość dzieciaków w tym wieku to stan umysłu. Współczuję Ci bardzo.

Odpowiedz
2
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

„O depresji, o której nic się nie wie” – o tak, od groma tego jest, niestety. Myślą, że depresja to taki katarek i „fajnie się sprzedaje, to napiszę o czymś, o czym wiem tylko tyle, że istnieje”.
Szczerze? Nie widziałam jeszcze opowiadania, w którym depresja byłaby pokazana taką, jaka jest w rzeczywistości. Pewnie dlatego, że rzeczywistość się nie sprzedaje. ;)

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@AlmaBrasileira masz rację. Ludzie myślą, że z niezdiagnozowaną depresją mogą w Internecie pisać wszystko i łatwo przy tym się wybić. Niestety, idzie im to na dobre.

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

@nukleopatra Przy czym przyczyniają się do pogorszenia sytuacji osób, które faktycznie zmagają się z tym problemem. Akcje uświadamiające o problemie depresji nie przynoszą wymiernych skutków, bo społeczeństwo jest zbyt tępe, żeby przyjąć prawdę na klatę. Wolą oglądać bzdurne seriale, w których depresję pokazuje się stereotypowo, zamiast jak wygląda ona faktycznie. Szkoda gadać.

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@AlmaBrasileira
Bardzo mądrze mówisz, to szczera racja. Z tymi serialami, to z roku na rok są coraz gorsze. Nie oglądam je i nie mam zamiaru, ale z tego, co o nich słyszę, to są niesamowicie głupie (przynajmniej większość tych super-popularnych). Że jeszcze prestiżowy reżyser i koleś od scenariusza piszą takie głupoty, nie wiedząc nic o depresji…

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

@nukleopatra Ja się nawet za to nie biorę, szkoda czasu. I nerwów. Raz zdarzyło mi się przeczytać opowiadanie zainspirowane „13 Powodami” (których ani nie obejrzałam, ani nie przeczytałam) – było nawet znośne, przyznam. Ale pewnie tylko dlatego, że zostało napisane przez osobę, która zna sytuację, a nie jakiegoś ignoranta, który słysząc „depresja” widzi osóbkę z pociętymi rękoma i ubraną jak bezdomny (nie neguję, że takie przypadki istnieją).

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@AlmaBrasileira akurat 13 Powodów z tego co wiem, to nie jest zbyt mądry serial, ale może się mylę. Podobnież książka jest lepsza.

Odpowiedz
1
AlmaBrasileira

AlmaBrasileira

@nukleopatra Słyszałam dużo głosów, że jakiż wspaniały serial. No, ale to były osoby, które nie mają żadnego pojęcia o depresji. I o książce tak samo słyszałam, że właśnie jest lepsza. Wolę unikać takich pozycji, nie dam zarobić ludziom, którzy mniej lub bardziej świadomie działają na szkodę innych.

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@AlmaBrasileira szczerze, wątpię, aby był jakiś wspaniały. Nie mam zamiaru go oglądać. I dobrze, że się nie dajesz takowym pozycjom, bo wydaje mi się, że ta ”depresja” jest spowodowana u większości nastolatek, przez te bezsensowne seriale.

Odpowiedz
1

T...a

He… He… Hehe… Teściowa wcale nie zrobiła sobie teraz przerwy w pisaniu one shota, żeby przeczytać coś zięcia… Wcale tego nie zrobiła… Wcale nie pisze one shota…

Ale dystans do siebie, to coś, co powinien mieć każdy. Z siebie naprawdę fajnie się śmieje, więc no, nie rozumiem, że ludzie się tak bardzo obrażają, jak się ich słusznie skrtykuje

Pffff. A ja też mam depresje i się nie nie chwalę. Bo wiesz, pożyczyłam kiedyś pewnej osobie długopis i mi nie oddała. A to był bardzo ładny długopis i kochałam go, jak własne dziecko… Naprawdę. I wtedy mi było smutno i dostałam prawdziwej niczym w tych opowiadaniach depresji

No ale to z depresją jest ech… To po prostu szkodliwe. Ktoś może nie mieć pojęcia o tym na czym ona polega i czytając takie opowiadanie dojść do wniosku, ze też jest chory, bo przecież ma niemal identyczne problemy, jak bohater. Może mu się również to tak bardzo spodobać, że stworzy coś na ten sam temat, co jest równie sfałszowane, jak jego inspiracja

A co do tego pytona… To on się w końcu znalazł?

I nie ładnie Królu. 10/3 to same trójki, a trójki są prawie jak szóstki, a trzy szóstki to taka straszna liczba. Chyba, że piszesz o niej, gdyż zaczęłaś słuchać częściej Mansona. Jeśli tak, to zachowałaś się bardzo ładnie i teściowa się cieszy

A jak ktoś bardzo chciałby pisać ładne one shoty, ale nie zamierza mieć hodowli grubych ryb, to co ma zrobić?

Znowu jestem w szoku. To nie skuter

Odpowiedz
3
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Twoja_Osobista_Tesciowa
Teściowa pisze one-shota?!?! Ło, dżizaz!
Hehe, ale pocisnęłaś tym długopisem, aż myślałam na początku, że naprawdę ją masz 😆😆😆
Właściwie nie wiem, co z tym pytonem, nie obchodzi mnie on :/
Hehe, no właśnie. Trzy to osobliwa liczba
Ach, teściowa, ja zaraz umrę ze śmiechu. Weź z tymi rybami XD
A widzisz, to Ci od ”Mansona”

Odpowiedz
1

T...a

@nukleopatra
No tak sobie teściowa popatrzyła na wersje robocze i zauważyła, że zaczęła pisać coś o Maniggy, więc pomyślała, ze wypada dokończyć

No bo mam przecież. I to nie jedną! Mam kilka różnych depresji! Po każdym długopisie jedną! I wiedz, że to bardzo poważne, gdyż pamiętam, że jednego dnia pożyczyłam ten przedmiot trzem osobom i żadna z nich mi go nie oddała… No i chyba jestem tak bardzo chora i smutna, że moje życie nie ma tak bardzo sensu, że muszę iść powiesić się na słuchawkach. Żegnaj Królu

Pffff. I Król mi nie odpowiedział na ważne pytanie… No nie wezmę ryby, w moim domu nie ma dla niej prawa bytu!

No to, że oni są od Sweet Dreams to wiem, ale spodziewałam sie skutera i już byłam przygotowana na ujrzenie fuj rzeczy

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Twoja_Osobista_Tesciowa
Ooo, Maniggy? To będzie ciekawe!
Boże drogi… Jak jest ten głupi serial ,,13 Powodów”, to zrób ,,13 Długopisów” 😆😆😆 Nie odchodź teściowo, wiem, że to takie trudne, ale nie możesz!!!
No bo nie wie, jak odpowiedzieć, taka jest prawda tego paradoksu, hehe
Hahaha, widzisz xd

Odpowiedz
1

T...a

@nukleopatra
Nope, gdyż to będzie kolejny rak bez fabuły xD
Otak, 13 długopisów xDDDD śmieje się chyba za głośno xD
I nie… Tylko nie ten serial. Ja o nim nie wiedziałam i poszłam do biblioteki, było tam kilka nowych książek. I widze jakieś „13 powodow”, świta mi coś, tylko nwm czemu, czytam opis i takie „no jak to papierowa książka, to pewnie podadzą sensowne i ciekawe powody”. Jeszcze bibliitekarka mówi, żebym postarała się oddać ją jak najszybciej, bo kilka dziewczyn się już o nią pytało. I sobie myślę, że to pewnie hit, niczym miłość w zakopanem. Czytam pierwszy powód i zastanawiam się, co ja czytałam. Tam nawet nie było żadnego problemu. Ale ok, to początek. Czytam drugi i jest równie bezsensowny, co poprzedni, wiec w połowie czytania go praktycznie zasnęłam i im to oddałam, bo już szkoła z TVN jest lepsza i ciekawsza.
Mogę i to zrobię. Już nie daję sobie psychicznie rady. *obowiązuje sobie szyję słuchawkami* dziękuję za te wspólnie spędzone miesiące zięciu!
Więc sam Król potwierdził, że nie wie wszystkiego, pfff

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Twoja_Osobista_Tesciowa
Nie tworzysz raków, gdybyś tworzyła, nie przyjaźniłabym się z Tobą… Hehe… Żarcik, lol, jesteś wspaniałą osóbką o talencie pisarskim i nie wypieraj mi się
Czyżby to upiorny śmiech, wśród grzmotów z pobliskich chmur? XD
Serio? Czyli jednak, kompletny złom z tego 13 Powodów… Idealne dla nastolatek bez ambicji
Nie! Teściowo, nie rób mi tego! Oddam Ci te długopisy! Dam nawet dwa!!!
Wie, ale jest leniwy XD

Odpowiedz
1

T...a

@nukleopatra
To było podłe, pfff xD
Bo moje raki przeszly na wyższy poziom poza skalą najwyższego rakowego idiotyzmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poprawiłaś mi tym zadaniem humor xDDD TAKK, TO DOKŁADNIE TAKI ŚMIECH
Tak… Nawet nie było się z czego pośmiać, boto było suche jak… Yyy… Nie wiem co, lecz było to bardzo suche i głupie
Ale to nie moje długopisy! Jakby mi ktoś ukradł Mioda i dałabyś mi w zamian inne dziecko, to by to nie było to samo! Więc Twój długopis mi nic nie da!
Nie wie, pffffy

Odpowiedz
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Twoja_Osobista_Tesciowa
Podłe? Chwalenie Teściowej?! Weź tam z tym lennym, Teściowa…
No cóż, poprawianie humoru jest akurat moim konikiem. Powinnam stworzyć jakąś komedię… Lol
Czekaj, w tej depresyjnej, pełnym sali samobójców i emo-nastolatków książce były… ż a r t y? Teściowa musiała naprawdę być na haju…
MJODA UKRADLI?!

Odpowiedz
1

T...a

@nukleopatra
To, że Król by się nie zadawał z teściową, jakby wiedział o rakach, które pisze
Czemu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aww, tak
Cała ta Książka to suchy żart
Może była…
Nie, ale jakby ukradli, to inne dziecko nie zrekompensowałoby strat

Odpowiedz
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Twoja_Osobista_Tesciowa
Ale teściowa NIGDY nie pisze raków, bo jest zarąbista
Co czemu?
Może była, może…

Odpowiedz
1

T...a

@nukleopatra
Zięcu się nie zna, pff
Czemu nie lenny? Lenny to mój kolega, który wszystkich lubi :C
I przez to z hajem mi sie oczywiscie piosenki Mansona w glosie spiewaja xD

Odpowiedz
_Madness_

_Madness_

Prawda. Czysta prawda.
Piszę one-shot’a ff z SH i po prostu, szczerze mam dość. Pół wakacji po prostu myślałam jak zaplanować całą akcje i czy w ogóle ten pomysł posiada sens

Odpowiedz
2
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@_Madness_ i to się nazywa prawdziwy autor, hehe. Zrób sobie najlepiej plan akcji, jak pisałam. Wtedy zobaczysz,czy całość jest spójna

Odpowiedz
_Madness_

_Madness_

@nukleopatra jak narazie to na żywioł idę bo nie za bardzo wiem jaki powinien być początek,ale z tego co wiem, to się udało

Odpowiedz
1
Primmy

Primmy

Zgadzam się 🤓

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Primmy o, to bardzo się cieszę, hehe

Odpowiedz
Cass_by_Veonell

Cass_by_Veonell

Ach, nie mam głowy do czytania marnej filozofii, od tego głowa boli😂

Odpowiedz
2
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Cass_by_Veonell kto lubi wypociny pracowników McDonalda, hehe

Odpowiedz
1
Gogixs

Gogixs

Ja też nawet lubię Eurytmiths ( czy jak to się tam pisze😅)

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Gogixs ale super 😊

Odpowiedz
1
Gogixs

Gogixs

@nukleopatra I lubię ogólnie z lat 80 piosenki👍 Np, ,,In army now” albo… ,,It’s a sin” 😉

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@Gogixs to inteligentna muzyka, której w dzisiejszych czasach nieco brakuję

Odpowiedz
1
Gogixs

Gogixs

@nukleopatra Niestety😑 Chociaż czasami trafiają się fajne. Dla mnie tak do ok. 2015 roku są najlepsze piosenki

Odpowiedz
.rainberry.

.rainberry.

Jeju, jak zobaczyłam tytuł, myślałam, że o moich opowiadaniach mowa ;-; 😂😂
Tyle, że w odróżnieniu od aŁtoreczek, ja myślę nad one-shotami po kilka godzin, zanim napiszę.
A te przemyślenia wcale nie są aż takie złe. Tylko zależy od formy przedstawienia i tematu. Niektóre tego typu prace potrafią zauroczyć ♥

Odpowiedz
1
nukleopatra

nukleopatra

•  AUTOR

@RealBitch no przestań, pewnie, że nie :P
I dobrze, że myślisz. Ja tam za takimi rzeczami nie przepadam, chyba że są naprawdę pouczające i mogą wnieść coś do życia

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej