Największe wady i zalety polskich szkół! – Głosowanie

Surowi nauczyciele to:
Wada
Zaleta

Niezapowiedziane kartkówki to:
Wada
Zaleta

45-minutowe zajęcia to:
Wada
Zaleta

Duże ilości prac domowych to:
Wada
Zaleta
Reklama

Brak edukacji seksualnej to:
Wada
Zaleta

Zajęcia od wczesnych godzin porannych to:
Wada
Zaleta
Reklama

Brak mydła i papieru w toalecie to:
Wada
Zaleta

WF na pierwszej lekcji to:
Wada
Zaleta

Spotkania ze znajomymi to:
Wada
Zaleta

Wycieczki szkolne to:
Wada
Zaleta

Praca w grupach to:
Wada
Zaleta

Reklama
198 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 66

BadRattt

BadRattt

Ogólnie szkoła to jedna wielka wada 😂

Odpowiedz
2
Julkakrolowa

Julkakrolowa

Jakby była w szkole edukacja selsualna to można by było być pewnym, że zrobię wszystko by nie chodzić na tą lekcję, no chyba że mam dostawać drgawek, bo ta tematyka chcąc nie chcąc, sama myśl o tym, już przyprawia mnie o lęk. Jest to jedna z niewielu rzeczy których się boję, nie jestem strachliwa.
Więc fakt że nie ma jej w szkole jest dla mnie ogromną jak stąd do Warszawy (mieszkam na południu Polski) Zaletą.

Odpowiedz
2
X_Pool

X_Pool

@Julkakrolowa dla mnie wadą

Odpowiedz
Orangutanki

Orangutanki

kto lubi na pierwszą lekcję wf? ludzie

Odpowiedz
1
X_Pool

X_Pool

@Orangutanki ja nienawidzę wf

Odpowiedz
Slodka_Majka

Slodka_Majka

Co wy kartkówek nie lubicie?!

Odpowiedz
1
Slodka_Majka

Slodka_Majka

@Madziaa_5 ja uwielbiam

Odpowiedz
2
X_Pool

X_Pool

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)
Hanamanama

Hanamanama

Nie wierzę, że ktoś uważa, że bardzo dużo zadań domowych to zaleta. Chyba, że głosował nauczyciel.

Odpowiedz
6
Kasjopea

Kasjopea

[Komentarz usunięty przez użytkownika]

Odpowiedz
fajne_konto_czy_cos

fajne_konto_czy_cos

się wypowiem bo czemu nie

surowi nauczyciele – przynajmniej czegoś uczą, wolę ich od tych spokojnych nauczycieli co pozwalają dzieciom gadać i przeszkadzać
niezapowiedziane kartkówki – kto to wgl wymyślił!?
45 minutowe lekcje – dla mnie spoko, ale imo niektóre przedmioty powinny trwać krócej
prace domowe – to zależy od szkoły ale jak np mam ich mega mało, ale nie zmienia to faktu że moim zdaniem to nauczyciel powinien umówić zadanie, a jeśli chodzi o pracę samodzielną to nie każdy ma w domu na to czas
zajęcia rano – imo lekcje powinny zaczynać się o 10, bo potrzebujemy też czas na wyspanie się
brak mydła itd – nie mam tego problemu, ale jak ktoś ma to myślę że dobrym pomysłem jest gdzieś to zgłosić albo sobie samemu takie rzeczy do szkoły zabierać
wf na pierwszej lekcji – to cudo, można się wyluzować, a nie o godzinie 8 myśleć nad książkami
spotkania ze znaj – co to za pytanie xDD
wycieczki – dobrze że coś takiego jest
prace w grupach – szczerze nienawidzę, ale rozumiem czemu coś takiego istnieje. Jest to trochę inna forma nauki przez współpracę, ale w mojej klasie to wygląda tak że nie każdy chce z każdym współpracować

Odpowiedz
6
Harvol44

Harvol44

@fajne_konto_czy_cos
45-minutowe lekcje moim zdaniem w dużej mierze są odpowiednie, ale niektóre mogłyby być raczej nawet dłuższe niż krótsze, bo czasami w 45 minut nie ma możliwości zrealizowania jakiegoś tematu.
Przy czym jeśli miałyby być dłuższe niektóre lekcje, to powinni z pewnych zajęć dać nam możliwość wypisania się, albo w ogóle je usunąć, bo w przeciwnym razie obawiam się, o jakiek godzinie mielibyśmy kończyć w dni szkolne.

Ja na przykład twierdzę, że brak mydła i papieru to oczywisty problem organizacji szkoły, a uczniowie nie powinni o 7/6 rano musieć zawracać sobie głowy tym, żeby wziąć te rzeczy do szkoły bo pewnie znowu nie będzie.

Wf na pierwszej lekcji moim zdaniem jest okropny, bo ledwo co wstałem z łóżka i muszę popylać na wfie zdając sobie sprawę, że mam jeszcze 6/7 następnych lekcji i będę na nich siedział cały w pocie, ale rozumiem czemu możesz to lubić, bo dobre dałeś uzasadnienie.

Spotkania ze znajomymi oczywiście mogą być fajne, ale nie, kiedy jest to w szkole, bo wtedy nie dość, że jest to z przymusu (a każdy może czasami nie mieć na to ochoty, albo nawet zawsze), to w dodatku często połowy z tych „znajomych” nie lubimy i wolelibyśmy nie mieć z nimi styczności.

Ja też rozumiem czemu istnieje praca w grupach, jednak twierdzę, że w takiej formie w jakiej jest zrobiona, jest absolutnie tragiczna. Nagle zbieramy się do grup i równie nagle mamy wyznaczony czas w który musimy coś zrobić, czasami nie ma szans, żeby się zorganizować w ten sposób, a tym bardziej nauczyć współpracy czy integracji.

Odpowiedz
1
gyaanina

gyaanina

Osoby, które zaznaczają, że wczesne godziny zajęć to wada, chyba nigdy nie kończyły po 20 i musiały wracać do domu po ciemku xD Już nie wspominając, że mózg ma największą wydajność w porannych godzinach

Odpowiedz
1
gyaanina

gyaanina

@Hanamanama Tak czy tak, zwykle drugie zmiany nie mają lekcji w godzinach 22:00-02:00, a 12-20, czyli tych raczej najmniej produktywnych

Odpowiedz
sheryliee

sheryliee

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (6)
bloodonmywrists

bloodonmywrists

wszystko na wady, poza dlugoscia lekcji.
to ciekawa sprawa i moim zdaniem powinniscie to sznowac, ze macie tak krotkie lekcje. mieszkam za granica i chodze tam do szkoly, logiczne. chodzilem tez do polskiej, wiec tez wiem, ze za kolorowo to nie macie. anyways, serio to szanujcie, bo u mn przecietna lekcja trwa godzine, potem jest kolejna taka sama, 15min przerwt i czasem godzina 25, znow lekcji.

Odpowiedz
2
BL3ND3R

BL3ND3R

zastanawiam się co wam zrobił wf na pierwszej lekcji
rozumiem, niektórzy mogą mieć wymagających wuefistów, ale ja rok temu zaczynałam dwoma tymi lekcjami i każdy był zadowolony. inni mogą się nie zgodzić z tym, co powiem, ale wysiłek fizyczny przydaje się z rana. później lepiej pracowałam na lekcjach, serio.
i kto zaznaczył że brak mydła i papieru to zaleta XDDD
świetne głosowanie btw

Odpowiedz
1
sieunnie

sieunnie

@BL3ND3R dokladnie :"))

Odpowiedz
1
Harvol44

Harvol44

@BL3ND3R niestety wf na pierwszej lekcji jest o tyle problematyczny, że ledwo co wstaje się z łóżka i już musisz zapie#dalać na wf wiedząc, że przez następne 7/6 lekcji będziesz musiał siedzieć spocony przez cały czas i dopiero móc iść do domu. W lepszym skupieniu się na lekcji pomogłoby też wyspanie się i więcej czasu w domu na przygotowanie się do zajęć, na co szkoła niestety nie pozwala (chyba, że ktoś wstaje o bardzo wczesnych porach, ale ja i dużo innych ludzi tak nie umie).

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (15)
sieunnie

sieunnie

Same wady imo

Odpowiedz
2
CZWNL

CZWNL

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej