Który fragment bajki wzruszył Cię najbardziej?

Która scena w bajce "Pocahontas" wzrusza Cię najbardziej?
Pierwszy pocałunek John'a i Pocahontas.
Śmierć Kocoum'a.
John skazany na śmierć.
Pożegnanie.
Końcowa scena.
Nie oglądałem tej bajki.

Która scena w bajce "Król Lew" wzrusza Cię najbardziej?
Śmierć Mufasy.
Nala i Simba znowu razem. "Miłość Rośnie Wokół Nas"
"Pamiętaj kim jesteś!"
Powrót na Lwią Ziemię.
Końcowa scena.
Nie oglądałem tej bajki.

Która scena w bajce "Dzwonnik z Notre Dame" wzrusza Cię najbardziej?
Złamane serce Quasimodo.
Zatrucie Esmeraldy.
"Modlitwa Esmeraldy".
Uwolnienie Quasimodo przez Esmeraldę.
Końcowa scena.
Nie oglądałem tej bajki.

Która scena w bajce "Zaplątani" najbardziej Cię wzrusza?
"Po raz pierwszy widzę blask". Zauroczenie Juliana przez Roszpunkę.
Spotkanie z rodzicami Roszpunki po wielu latach.
"Wróć mi dawny skarb". Śmierć Julka.
Końcowa scena.
Szczęśliwe zakończenie.
Nie oglądałem tej bajki.
Reklama

Która scena w bajce "Mała Syrenka" najbardziej Cię wzrusza?
Uratowanie tonącego Eryka.
Zdemolowanie całej kolekcji Ariel przez Trytona.
Pod wpływem czarów Urszuli, Eryk wybiera ją na żonę.
Zmiana Ariel w człowieka przez jej ojca.
Końcowa scena.
Nie oglądałem tej bajki.

Która scena w bajce "Piękna i Bestia" najbardziej Cię wzrusza?
"Tej Historii Bieg". Taniec Bestii i Belli.
Śmierć Bestii.
Bestia staje się człowiekiem.
Uwolnienie Belli z zamku ze względu na jej umierającego ojca w lesie.
Końcowa scena.
Nie oglądałem tej bajki.
Reklama

Która scena w bajce "Mulan" najbardziej Cię wzrusza?
"Lustro"
Ucieczka z domu.
Zdemaskowanie Mulan.
Oddanie hołdu przez Chiński naród.
Powrót do domu.
Nie oglądałem tej bajki.

Która scena w bajce "Anastazja" wzrusza Cię najbardziej?
Rozstanie z babcią na długie lata.
Powrót pamięci i odnalezienie babci carycy.
Dymitr nie przyjmuje nagrody za odnalezienie Anastazji.
Pożegnanie Dymitra.
Scena końcowa.
Nie oglądałem tej bajki.

Która scena w bajce "Kraina Lodu" najbardziej Cię wzrusza?
"Ulepimy Dziś Bałwana?". Po śmierci rodziców Anny i Elsy.
"Mam Te Moc". Ucieczka Elsy.
Spotkanie sióstr w lodowym pałacu.
Zamarznięta Anna.
Szczęśliwe zakończenie.
Nie oglądałem tej bajki.

Która scena w bajce "Czarownica" najbardziej Cię wzrusza?
Zdrada Stefana.
Przyjaźń z Aurorą.
Ukłucie wrzecionem.
Prawdziwa miłość.
Szczęśliwe zakończenie.
Nie oglądałem tej bajki.

Reklama
195 Super!
Udostępnij quiz
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 50

KamaHelka

KamaHelka

Sporo z tych scen jest dla mnie po prostu piękne lub smutne A nie wzruszające
Ale w czarownicy zdrada przyjaciela i w krainie lodu po śmierci rodziców naprawdę ruszają
A Anastazje muszę nadrobić bo nie widziałam
Kreatywny quiz 🥰👌

Odpowiedz
Lady_Maximoff15

Lady_Maximoff15

Czarownica to najlepszy film Disneya jaki kiedykolwiek oglądałam. 18 października idę na „Czarownica 2”.

Odpowiedz
tyska09

tyska09

Nie rozumiem jak można nie oglądnąć tych bajek! Przerażają mnie procenty w odpowiedziach „Nie oglądałem”. Te bajki to całe moje dzieciństwo, teraz naprawdę rzadko można się spotkać z bajką tak mądrą i z takim przekazem jak np. „Król Lew”.
Dostaję szału, gdy chcę puścić mojej małej kuzynce którąś z wyżej wymienionych pięknych historii, a ona zaczyna się drzeć, że chce oglądać Psi Patrol czy jakąś Maszę!
Ludzie nie dajcie robić dzieciom wody z mózgu.

Przez ten quiz chyba ZNOWU zrobię sobie maraton bajek xD <33

Odpowiedz
2
0DragonGirl0

0DragonGirl0

@tyska09 mnie też to zdziwiło że tak mało osób oglądało najpopularniejsze bajki

Odpowiedz
1
tyska09

tyska09

@MajaKarwacka ja nie rozumiem jak można teraz dzieci wychowywać na tym chłamie, który puszczają w telewizji niekiedy. Mam zaraz 18 lat, a dalej kieruję się wartościami, których nauczyły mnie takie bajki jak właśnie „Król Lew”, „Pocachontas”, „Dzwonnik z Notre Dame” i wiele wiele innych.

Odpowiedz
1
0DragonGirl0

0DragonGirl0

@tyska09 zgadzam się :<

Odpowiedz
Winter

Winter

Przy „Krainie lodu” zaznaczyłam zamarznięcie Anny, ale szczerze mówią, nie lubię jej i średnio mnie obchodzi co się z nią stanie. Powodem dla którego zaznaczyłam to, a nie co innego była Elsa. W tamtym momencie miałam gdzieś Annę, to rozpacz Elsy po stracie siostry mnie wzruszyła.

Odpowiedz
3
Wachlarka

Wachlarka

@Winter łączę się w niechęci do Anny, chyba żadna filmowa bohaterka nigdy nie działała mi na nerwy tak jak ona

Odpowiedz
1
Winter

Winter

@Wachlarka
No nie no, parę bardziej wkurzających by się znalazło, np. trzy pierwsze księżniczki Disney’a ;) Postać Anny miała być wyśmianiem Śnieżki, Kopciuszka, Aurory oraz ich ślubów się od pierwszego wejrzenia. Wyszła tylko irytująco i głupio, a to nie była pierwsza taka próba Disney’a. Anna zamiast wysłuchać i rozważyć argumenty przeciw wychodzeniu za kogoś kogo ledwo się zna, wolała strzelić focha. A mogła przecież pójść na kompromis, być z Hansem w związku, ale nie wychodzić za niego tak od razu. Nie kosztowałoby jej to wiele. No i jeszcze ta akcja z Kristoffem. Anna od samego początku traktowała go przewodnika, z którym mogłaby się zakumplować, taki początek relacji w stylu Harry-Hermiona, żadnej chemii (przynajmniej z jej stront). Przy trollach, gdy już było widać, że Kristoff byłby zainteresowany, ona była bardziej zażenowana bliskością jakiegokolwiek faceta innego niż Hans, niż skrępowana bliskością konkretnie Kristoffa. A potem mamy scenę, która udowadnia całkowitą beznadziejność Anny. Kiedy księżniczka jest już na skraju śmierci, a Hans ją wystawia, Anna stwierdza „No dobra, skoro nie Hans, to już niech będzie ten Kristoff. Niech mnie ratuje.” Anna jest głupia, samolubna i wyrachowana.
A jeśli chodzi o to udane wyśmianie wiązania się na całe życie z kimś kogo się nie zna, to Disney przy „Zaczarowanej” (kocham ten film 💗) pokazał, że umie, więc niech mi nie wmawia, że jest inaczej.

Odpowiedz
1
Wachlarka

Wachlarka

@Winter świetnie podsumowałaś beznadziejność Anny, szacun za wysiłek :D właśnie to widać bardzo, Anna chce być fajna, urocza i sympatyczna, ale nie da się ukryć, że to zafiksowana na swoim punkcie egoistka xD a jeśli chodzi o pierwsze księżniczki, to nie uważam że są wkurzające. Są naiwne i dzoecinne jak Anna, ale przynajmniej są szczere i nie są egoistkami. Poza tym, mam większą toleracje dla postaci ze starszych animacji, bo kilkadziesiąt lat temu zupełnie inaczej robiło się filmy. Anna może sobie chcieć łamać konwecje narzucone w tamtych czasach, ale jej to nie wychodzi, bo jest wydmuszką.

Odpowiedz
1
Winter

Winter

@Wachlarka
Wiesz, to też nie tak, że uważam Śnieżkę, Aurorę czy Kopciuszka za źle skonstruowane postacie. To jakie są wpisuje się w to czego oczekiwało się po księżniczkach w czasach, w których powstawały te animacje. Rozumiem to, ale i tak nie przepadam za postaciami, które są bierne, które bardziej spotykają przygody niż biorą w nich czynny udział.

Odpowiedz
Wachlarka

Wachlarka

@Winter nie no, jasne że tak, czynne postaci zawsze są ciekawsze. Księżniczki ze starych bajek są mega sztampowe i nudne. Jednak są też ciekawym reliktem przeszłości, ostatnio oglądałam Śnieżkę po wielu latach i było to ciekawe doświadczenie mając na uwadze, że ten film ma już 82 lata :) był strasznie naiwny i konwencjonalny, ale też uroczy w swojej niewinności :) chociaż ja już też może patrzę przez sentyment, bo oglądałam te stare księżniczki jak byłam mała

Odpowiedz
Winter

Winter

@Wachlarka
To może być to, nie wychowywałam się na tych bajkach. Moje pierwsze spotkanie z Disney’em to wyjście z rodzicami do kina na pierwszą część „Opowieści z Narnii”. Wcześniej wałkowałam na VHSie „Wszystkie psy idą do nieba”, „Anastazję” i „Zwierzęta z Zielonego Lasu” (do tej pory pamiętam nowonarodzone myszki ponabijane na kolce jakiegoś krzaka – miałam ze 4 lata jak oglądałam tę bajkę xD). Dlatego nie czuję sentymentu do żadnej księżniczki Disney’a (byłam w gimnazjum, gdy zaczęłam zgłębiać te rejony, a to trochę za późno, by teraz czuć nostalgię), za to zawsze płaczę w różnych momentach „Lwa, Czarownicy i Starej Szafy” ;) Szanuję wszystkie Disney’owskie księżniczki (oprócz Anny), ale nie wszystkie są dla mnie interesujące :)

Odpowiedz
1
Wachlarka

Wachlarka

@Winter szanuję za Wszystkie psy, Anastazje i Zwierzęta :) tych ostatnich nie oglądałam, ale słyszałam o nich trochę. Jeśli interesują Cię takie tematy to polecam książkę (lub jej filmowe/serialowe adaptacje) Wodnikowe Wzgórze. Też w gimnazjum obejrzałam większość bajek Disneya, do kilku z nich jednak mam sentyment, ale też dlatego, że uważam je za naprawdę dobre filmy np. Planeta Skarbów, Atlantyda albo Aladyn. Księżniczki sa w wiekszosci mało interesujące, wyjątkami są Mulan, Pocahontas i Moana, no ale to nie są „prawdziwe” księżniczki, więc nie wiem czy się liczą :P lecz należą do ftanczyzy Princess więc chyba tak. No i jeszcze Dżasminę uwielbiam, ma dziewczyna charakter.

Odpowiedz
1
Winter

Winter

@Wachlarka
„Wodnikowe Wzgórze” wygląda bardzo ciekawie, więc na pewno sprawdzę.
„Planeta Skarbów” i „Atlantyda” są świetne, „Aladyna” też bardzo lubię, ale nie aż tak jak dwie poprzednie animacje. Uwielbiam też „Zaplątany”, głównie ze względu na relację Roszpunki i Julka. Podróżowali ze sobą nie dlatego, że się w sobie zakochali, ale dlatego, że każde z nich miało w tym jakiś swój własny interes (diadem i lampiony). Miłość przyszła przypadkiem i nie była ostatnim etapem ewolucji bohaterów, nie definiowała ich, a rozwinęła w nich takie cechy ja bezinteresowność, czy stanowczość. „Zaczarowana” jest cudowna (nie za bardzo animacja, ale trudno). Oglądanie jak przesłodzona panna z przesłodzonej bajki uczy się od prawnika od rozwodów, wdowca, samotnego ojca, że miłość nie zawsze kończy się „żyli długo i szczęśliwie”, a on uczy się od niej, że i tak warto kochać, jest niesamowite. No i Giselle udało się to, co nie udało się Annie. Mulan to moja ulubiona bajka i księżniczka Disney’a, ale druga część była bez sensu. Lubię bardzo Kopciuszka aktorskiego. Ella miała więcej charakteru niż jej starsza koleżanka, nie szła na bal, żeby wyrwać księcia, tylko żeby ponownie spotkać miłego studenta, którego poznała wcześniej, no i książę (największy wygrany porównując do pierwowzoru) nie był już tylko nagrodą, a pełnoprawną postacią, która ma jakieś relacje z innymi, własne motywacje i przekonania.
Technicznie rzecz biorąc, to Pocahontas i Moana są księżniczkami, bo są córkami wodzów.

Odpowiedz
1
same.quizy

same.quizy

Fajny quiz😀
ja mam o kreskówkach jak chcesz możesz zrobić
https://samequizy.pl/czy-podobaja-ci-sie-te-kreskowki/

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

Nie oglądać Anastazji O.O Tyle stracić… Podobnie z „Czarownicą”, która stała się dla mnie jedyną słuszna i prawdziwą wersją „Spiącej Królewny”. Bądźmy szczerzy, pocałunek „prawdziwej” miłości przez księcia, który widział laskę raz na oczy jest mocno naciągany.

Odpowiedz
5
Wachlarka

Wachlarka

@Kira91 prawda, ale trzeba wziąć pod uwagę, że „Śpiąca królewna” to bardzo stary film i dla dzisiejszego widza jest po prostu nudny i konwencjonalny. No ale takie filmy kiedyś się robiło.

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Wachlarka Dlatego mówię o „Czarownicy”, a nie „Śpiącej Królewnie”, która to z ową starą bajką ma niewiele wspólnego, a już na pewno historia sztampowa nie jest.

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

Aż tyle osób nie widziało „Anastazji”? Jejku, chociaż jestem już za stara na bajki, tę mogłabym oglądac w kółko! A jeszcze lepszy jest broadwayowski musical! Quiz jest świetny! Chociaż zamiast „Czarownicy” dałabym „Śpiącą królewnę”, skoro wszystkie te filmy są animowane ;)

Odpowiedz
4
Hannah_1995

Hannah_1995

•  AUTOR

@Lady_Of_The_Rings Dziekuję 😍 Ja uwielbiam Anastazję, ale niestety nie oglądałam musicalu :(

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

@Hannah_1234 Kiedyś był na yt, ale usunęli :( Za to można posłuchac soundtracku, jest kilka nowych, cudownych piosenek <3

Odpowiedz
1
Atria

Atria

@Lady_Of_The_Rings Zgadzam się! A piosenki – ahh, złoto. Dzieciństwo od razu się przypomina!

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

@Atria Piosenki w Anastazji są prześliczne <3 Wcale mnie nie dziwi, że wzięli to na Broadway.

Odpowiedz
1
Atria

Atria

@Lady_Of_The_Rings I bardzo dobrze :)

Odpowiedz
1
KingaEdu2004

KingaEdu2004

@Lady_Of_The_Rings @Atria Ja oglądałam Anastazję jak miałam może z 4-5 lat i nie pamiętam dokładnie co tam było, ale wiem, że bardzo mi się podobała.

Odpowiedz
1
Lady_Of_The_Rings

Lady_Of_The_Rings

@KingaEdu2004 ja miałam już z 10, jak pierwszy za, widziałam, dużo, ale od razu się zakochałam.

Odpowiedz
Camile_Quiz

Camile_Quiz

Zapraszam na @Camille_Writer tam są emocjonujące powieści napisane przeze mnie, więc jeżeli chcesz poczytać coś, a nie masz książek pod ręką tylko SameQuizy to kliknij i czytaj!

Odpowiedz
1
.thunderbolt.

.thunderbolt.

Przyznam się, że wzruszyłam się pod koniec Infinity War 🤷🏻‍♀️💔 Quiz super 💗

Odpowiedz
5
Hannah_1995

Hannah_1995

•  AUTOR

@Felice257 Dziękuję! ❤

Odpowiedz
1
KamaHelka

KamaHelka

@.thunderbolt. ja się nie tyle wzruszyłam co byłam przerażona ale z znikniecia niektórych się nawet cieszyłam. Bardziej endgame mnie ruszyło

Odpowiedz
xTenshi

xTenshi

Chociaż kraina lodu jest już na swój sposób stara, i dzięki siostrze oglądałam ją 839253825 razy, zawsze płacze na mam tę moc 😅
Albo w Mulan moja mama zawsze beczy, bo tam źle kobiety traktują (ponoć) 😂

Odpowiedz
2
Wachlarka

Wachlarka

@xMajeQx Kraina Lodu nie jest stara. Ma niecałe 6 lat, to nie jest dużo jak na film.

Odpowiedz
xTenshi

xTenshi

@Wachlarka no czyli jest stara

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej