Książkowe wybory! – Co byś zrobił na miejscu tego bohatera?

Książka pt. "Dziedzictwo" - Eragon jest Smoczym Jeźdźcem i musi się opiekować smokami. W jego krainie nie ma dla nich miejsca. Zdecydował się opuścić swoją rodzinną krainę i żyć w samotności, z dala od przyjaciół i rodziny. Co byś zrobił na jego miejscu?
Zamieszkałbym razem z smokami.
Zostałbym z rodziną i przyjaciółmi.

Książka pt. "Wojownicy" - pewna kotka, Wiewiórczy Lot, miała dwóch zalotników - Jesionowe Futro i Jeżynowy Pazur. Wybrała Jeżynowego Pazura. Kogo byś wybrał na jej miejscu?
Jeżynowego Pazura
Jesionowe Futro

Książka pt. "Smocza Straż" - Seth i Kendra musieli zdobyć ważną rzecz. Aby otworzyć drzwi do pokoju, gdzie się ona znajduje, trzeba oddać swoje wspomnienie. Seth się poświęcił. Co byś zrobił na jego miejscu?
Również bym się poświęcił.
Zostawiłbym wspomnienia.

Książka pt. "Hobbit" - Bilbo mógł zrezygnować z wygodnego życia i luksusów dla tajemniczej podróży w nieznane bez względu na konsekwencje lub też zignorować propozycję. Wyruszył w daleką wyprawę. Co byś zrobił na jego miejscu?
Został w luksusach.
Wyruszył w nieznane.
Reklama

Książka pt. "Enola Holmes" - Enola może zostać w domu pod opieką dwóch starszych braci w dostatku lub wyjść na wolność i poszukać matki. Wybrała wolność. Co byś zrobił na jej miejscu?
Wyruszył na poszukiwania matki.
Został z braćmi.

Książka pt. "Harry Potter" - Percy Weasley pracował dla Ministerstwa. Jakby tam został, byłby bezpieczny podczas Bitwy o Hogwart. Wybrał jednak walkę z rodziną. Co byś zrobił na jego miejscu?
Zostałbym w Ministerstwie Magii.
Pomógłbym rodzinie.
Reklama

Książka pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" - Maryla i Mateusz chcieli chłopca, a przez pomyłkę dostali dziewczynkę. Zatrzymali Anię. Co byś zrobił na ich miejscu?
Wymienił Anię na chłopca.
Zostawił dziewczynkę.

Książka pt. "Chłopcy z Placu Broni" - Nemeczek umarł poświęcając się za plac. Mógł się wcześniej poddać i przeżyć. Co byś zrobił na jego miejscu?
Zostawił Plac na pastwę losu.
Poświęcił życie za Plac Broni.

Książka pt. "Zemsta" - Wacław poślubił Klarę, bo ją kochał. Mógł jednak sprawić radość ojcu, biorąc za żonę Podstolinę. Co byś zrobił na jego miejscu?
Poślubił Klarę.
Poślubił Podstolinę.

Reklama
177 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 33

sad...dreamer

sad...dreamer

Nie spodziewałam się wojaków c:

Odpowiedz

S...a

spoko quiz

Odpowiedz
Mrs.Kirkland

Mrs.Kirkland

Chłopcy z placu broni 😭😭😭😭😭 płakałam jak to czytałam…

Odpowiedz
1
Kira91

Kira91

Jak można poświęcić swoje wspomnienia? To one sprawiają, że jesteśmy tym kim jesteśmy. Bez nich zapomnimy wszystkiego czego się nauczyliśmy, będziemy popełniać te same błędy i… nie będziemy kochać własnej rodziny, przyjaciół… Człowiek bez wspomnień jest pusty, bez tożsamości. Ludzie, którzy to wybrali nie mają pojęcia co robią.

Odpowiedz
Malaya

Malaya

Fajniutki quiz, a o co chodzi z wojownikami? Znaczy czym się te koty różnią czy coś?

Odpowiedz

N...e

@Malaya taj, jest to seria o kotach opowiadana jabby byli ludzmi. Każdy jest inny

Odpowiedz
1
Your_Demjin

Your_Demjin

Ej, ale jestem trochę przerażona tym, jak wiele osób oddałoby życie za plac zabaw. Wiem, że to było ważne miejsce dla bohaterów, ale to i tak tylko zabawa w obrzucanie się piaskiem i nie wiem jak można chcieć oddać za to swoje życie

Odpowiedz
1
Your_Demjin

Your_Demjin

@Adrianna2002 no tak, w sumie on nie oddał życia broniąc placu, a śledząc wrogów, żeby się wykazać. Tym bardziej boli mnie ile osób uważa postawę tego bohatera za szlachetną i postąpiłoby tak samo

Odpowiedz
1
Adrianna2002

Adrianna2002

@-Potterowa Tak szczerze to nie do końca wiemy od czego dokładnie on umarł. Dostał zapalenia płuc po tym jak został zauważony przez „czerwone koszule” i go „wykąpali”, jednak nie wiemy czy on umarł bo uciekł z domu mimo choroby by bronić placu broni, czy jego choroba by i tak go zabiła.

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (1)
Your_Demjin

Your_Demjin

Nie chcę się czepiać, proszę nie odbierać tego jak atak, ale mam wrażenie, że pytania są dość chaotycznie ułożone. Sytuacje nie są jasno nakreślone i jeśli ktoś nie czytał tych książek, nie ma opcji żeby ogarnął o co chodzi

Odpowiedz
5
Mirkowepole_

Mirkowepole_

WOJOWNICY OMGOMG

Odpowiedz
1
Marcepan621

Marcepan621

Masny quiz, tylko skąd ktoś kto nie czytał Wojowników miałby wiedzieć kogo by wybrał?

Odpowiedz
5
-Herbata-

-Herbata-

@Marcepan621
Też się nad tym zastanawiałam. Ja bym prędzej dała ucieczkę Liściastej Sadzawki z Wronim Piórem. Czy poświęciła by miłość dla klanu czyli rodziny i przyjaciół czy zostałaby by z Wronim Piórem Ale zostawiła klan w potrzebie

Odpowiedz
1
LadyMady

LadyMady

Ja: Widzę w quizie smoczą straż
Też ja: OMGOMGOMG Smocza Straż tu jeeeeeest!!!!

Odpowiedz
3
LadyMady

LadyMady

@_bloodrose Smocza straż życiem!

Odpowiedz
1
_bloodrose

_bloodrose

@LadyMady Dokładnie! 💖😂

Odpowiedz
pokaż więcej odpowiedzi (1)

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej