Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że…


Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że prawie nikt mnie nie rozumie.
Tak, to prawda.
Nie, to nieprawda.

Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że mam trudności w kontaktach z innymi ludźmi.
Tak, to prawda.
Nie, to nieprawda.

Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że jak mam poznać kogoś nowego, to się wstydzę.
Tak, to prawda.
Nie, to nieprawda.

Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że jestem inteligentny/na.
Tak, to prawda.
Nie, to nieprawda.
Reklama

Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że jestem wrażliwy/a na światło.
Tak, to prawda.
Nie, to nieprawda.

Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że trudno mi przyzwyczaić się do zmian.
Tak, to prawda.
Nie, to nieprawda.
Reklama

Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że mam swoje ,,rytuały'' (np. po kolei ścielenie łóżka, mycie zębów itd).
Ta, to prawda.
Nie, to nieprawda.

Jestem w spektrum Autyzmu, więc to oczywiste, że boję się utrzymywać kontaktu wzrokowego.
Tak, to prawda.
Nie, to nieprawda.

Reklama
88 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 68

h...a

Ja nie jestem wrażliwa na światło ale na dźwięki bardzo

Odpowiedz
Asher_quizy_kpop.stan

Asher_quizy_kpop.stan

Wszystkie opisy się że mną zgadzają

Odpowiedz
1
Altzix

Altzix

Co do kontatku wzrokowego – jestem w stanie go utrzymać, ale przez bardzo krótki czas
Potem patrzę się w jakieś inne rzeczy, byle nie w ludzkie oko

Odpowiedz
Altzix

Altzix

@emuulsja nie, wcale nie.
To, że nie potrafię go utrzymać jakoś długo nie oznacza, że wcale nie potrafię.
No i w przeciwieństwie do tego, co było w quizie – wcale się nie "boję" tego robić"-

Odpowiedz
emuulsja

emuulsja

@Altzix no i tu sie okazuje kolejna cecha ze spektrum, czyli rozumienie rzeczy zbyt dosłownie…
w tym "strachu" przed kontaktem wzrokowym nie chodzi o dosłowny lęk – chodzi o to, ze jest to dla twojego organizmu nienaturalnie i nie lubi on go utrzymywac dlugo. To nie tak, ze kazdy autystyk nie bedzie W STANIE spojrzec w oczy – jak najbardziej wiele może, ale po prostu nie utrzyma go dlugo. Jesli ty nie umiesz go utrzymać dlugo, to znaczy, ze sie wpisujesz w ta kategorie – nie jestes w stanie go utrzymac (w domysle: długo)

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)

L...a

Patrzenie się ludzią w oczy, dla wszystkich normalne dla mnie nie wykonalne…

Odpowiedz
1
vannoin

vannoin

@L…a ludziom*

Odpowiedz
1
.Liska

.Liska

Bardzo fajne i kreatywne głosowanie

Odpowiedz
1
Artimas

Artimas

czemu quiz na ten temat jest na SG XD

Odpowiedz
vannoin

vannoin

@Lyss czm n?

Odpowiedz
2

ElokwentnyPan

Wszystko się zgadza.

Odpowiedz
1
Kicia_Wera

Kicia_Wera

Mam spektrum autyzmu i mam wszystko z tego ( po za wrażliwością na światło )

Odpowiedz
1
Maxix289

Maxix289

@Kicia_Wera
Ja też

Odpowiedz
2
.hibi.

.hibi.

Chyba jestem po za inteligencją i światłem

Odpowiedz
1
_vintage_baby_

_vintage_baby_

Odpowiedz
awokado.UwU

awokado.UwU

Nie jestem w tym spektrum 😅 ale mój przyjaciel jest

Odpowiedz
1
AleArcheolog

AleArcheolog

@awokado.UwU i nie masz czego żałować piszę z doświadczenia

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej