Jakiej rasy sowę powinieneś zabrać ze sobą do Hogwartu?


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 108

AlexDragon

AlexDragon

Wyszedł mi jakiś Puszczyk Mszarny, ale jakbym miała wybór to bym zdecydowanie wybrała tylko 1 konkretny gatunek sowy, a byłaby to Płomykówka, która podoba mi się najbardziej ze wszystkich sów zarówno wizualnie jak i z charakteru. 🤔🤨🧐😎🥰🦉

Odpowiedz
_nikamarika_

_nikamarika_

Sóweczka

Jezu, jaka słodka!

Odpowiedz
_Red.Light

_Red.Light

Błotna

Odpowiedz
Doggie_Potter

Doggie_Potter

Sowa błotna
sowa błotna, błotnica – gatunek średniej wielkości ptaka z rodziny puszczykowatych. Na głowie znajdują się "uszy" utworzone z piór tuż nad brwiami, a widoczne tylko wtedy gdy ptak jest zdenerwowany. Tęczówki cytrynowożółte, a wokół oczu widać czarne obrzeżenie. Sylwetka smukła, bardziej pochylona niż u innych sów , o jasnym upierzeniu i brunatnym kreskowaniu dobrze maskującym na ziemi. Mała, okrągła głowa, podłużne kreski na piersiach. Ma długie, spiczaste i smukłe skrzydła, gdzie na wierzchu znajdują się w części dłoniowej rudawe plamy. W Polsce poluje prawie wyłącznie norniki natomiast daleko na północy głównie lemingi. Może też łowić małe ptaki.

Odpowiedz
1
FormidulosusDritt

FormidulosusDritt

Puszczyk Mszarny

Odpowiedz
wiertara.1

wiertara.1

Sóweczka
To najmniejsza sowa występująca w Europie. Ma krępą sylwetkę. Okrągła, niewielka, spłaszczona głowa, tułów okrągły z krótkim, brunatnym ogonem. Szara szlara, słabo zaznaczona, z kilkoma współśrodkowymi pręgami barwy brązowej. Nad małymi żółtymi oczami krótkie białe brwi. Głowa i grzbiet brązowe, z białymi lub kremowo-szarymi prążkami, gęstymi i drobnymi na głowie. Największe plamy pokrywają barki. Spód ciała biały z podłużnym, ciemnobrązowym plamkowaniem. Zimą łapie mniejsze ptaki – sikory lub zięby, a nawet drozdy, grubodzioby i dzięcioły duże. Wyjątkowo zjada większe owady.

Zadowolony z wyniku? A może wręcz przeciwnie? Podziel się nim w komentarzu i koniecznie napisz, jak nazwałbyś swoją sowę!
Chciałabym nazwać ją Nika 😍

Odpowiedz
1

kara-kreatywna

Sowa błotna
Fajny quiz, a sowa też mi się podoba

Odpowiedz
Lily_Lovegood

Lily_Lovegood

Sowa śnieżna

I fajnie

Odpowiedz

M...e

Sowa jarzębata

Odpowiedz
ILOVEWOLVES

ILOVEWOLVES

Sowa błotna lol. Nazwałabym ją Hermiona.

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej