Jakie powinno być pierwsze zdanie Twojej książki?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 189

McVay

,,Patrzył, jak duża, świetlista kula chowa się za horyzontem. Wiedział, że następnego dnia o tej porze będzie martwy.”
Chłodny, lekki wiatr delikatnie muskał jego kościste policzki i rozwiewał jasne włosy. Schował twarz w dłoniach, opierając się o balustradę balkonu. Nieprzyjemny zapach krwi drażnił jego nozdrza.
Bezszelestnie przemierzył posadzkę, wchodząc do ciepłego, aż nadto, pokoju. Rozejrzał się jeszcze raz. Ostatni już raz. Po lewej kuchnia. Niewielka. Elegancka jednak. Po prawej salon. Biały dywan, zaplamiony krwią. Kanapa, a na niej mężczyzna. Chyba. Tak myślał. Jego ciało było w takim stanie, że stwierdzienie płci było nazbyt trudnym. Przed nim drzwi. Tylko kilka kroków. Tylko kilka susów dzieliło go od wyjścia. Od ucieczki z tego miejsca. Ruszył. Cicho, ostrożnie, uważnie.
Jego dłoń, duża, stanowcza dłoń, opadła na zimną, aluminiową klamkę. Jeden ruch. Nieznaczny ruch nadgarstka i wyjdzie. Uwolni się od smrodu. A zamykając drzwi, zamknie też wrota do swego umysłu.

Odpowiedz
K-pkS

K-pkS

Czarna postać sunęła bezszelestnie po zamkowej posadzce.”
…nikt nie wiedział, nikt nie słyszał…bezszelestnie…tylko ten jeden co był na straży poszedł, była to godzina jego zmiany. Kierował się ku wielkiemu arrasowi widocznemu z sali tronowej. Ślady obdarcia, to zostawiła istota…Wojownik sięgnął po miecz w chwili gdy księżniczka wbiegła do sali przerażona z stopą lekko rozciętą szkłem

Odpowiedz
Klops-Mops

Klops-Mops

,,Czarna postać sunęła bezszelestnie po zamkowej posadzce.”

To właśnie to zdanie powinno być pierwsze w Twojej książce! Użyj wyobraźni, i rozwiń go. To od Ciebie zależy, co będzie dalej! Podziel się wynikiem w komentarzu!

Nie nie i jeszcze raz nie. Szkoda że nie ma opcji że oczymś innym będzie ta książka bo nie miałam co zaznaczyć 😭

Odpowiedz
1
Lasien

Lasien

,,Czarna postać sunęła bezszelestnie po zamkowej posadzce.”

Odpowiedz
1
Carpe_diem

Carpe_diem

Dzięki Tobie mam wenę 😀 szkoda, że tak późno…

Odpowiedz
GoldZuza

GoldZuza

,,Czarna postać sunęła bezszelestnie po zamkowej posadzce świetny quiz 💖

Odpowiedz
Pawelquizowy

Pawelquizowy

Zapraszam wszystkich na grupę czytelniczą na discordzie. Głównym tematami są Literatura i książki, jest ram wiele ciekawych kanałów funkcji i przydatnych rozwiązań. Nie wiem czy jest drugi taki serwer jak ten. Napewno jeśli dużo osób dołączy będziemy mogli odbiegać delikatnie od książkowego tematu. Dołączajcie śmiało 😉😀👍

https://discord.gg/ce6r7kB

Odpowiedz
1
ZnakZapytania13

ZnakZapytania13

,,Patrzył, jak duża, świetlista kula chowa się za horyzontem. Wiedział, że następnego dnia o tej porze będzie już martwy. Nie było już dla niego ratunku. Nie widział ukochanej 40 lat, a ona nawet zapomniała, że istniał. Podszedł do konia żeby wziąć, co zawsze tam było. Chwycił rękojeść sztyletu i wbił prosto w serce. Upadł.” To będzie drugi tom opowieści o miłości Legolasa i innej elfki. Mam już dokładnie obmyślone co będzie się działo w tej sadze.

Odpowiedz
3
Rozmaryna

Rozmaryna

„Czarna postać sunęła bezszelestnie po zamkowej posadzce.”

Odpowiedz
Winky_Weasley

Winky_Weasley

Patrzył, jak duża, świetlista kula chowa się za horyzontem. Wiedział, że następnego dnia o tej porze będzie martwy

Odpowiedz
2

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej