Jaką postacią z folkloru jesteś?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 24

NOBODY12

NOBODY12

Kikimora

Odpowiedz
IIJustSayoriIII

IIJustSayoriIII

Mefistofeles
Mefistofeles (Mefisto, Mefistofiel) – upadły anioł. Jego imię pochodzi z hebrajskiego: mefir – niszczyciel, tofel – kłamca lub mephistoph – niszczyciel dobra. Postać pojawiająca się w wielu utworach m.in. w Fauście Wolfganga Goethego, Nie-Boskiej Komedii Zygmunta Krasińskiego czy Kordianie Juliusza Słowackiego. Myślę, że właśnie taką postacią mógłbyś być. Czy odpowiada Ci taki wynik, a może spodziewałeś się innego? Podziel się opinią w komentarzu.

całkiem git

Odpowiedz
MiniGinny

MiniGinny

Dullahan

Odpowiedz
A.n.a

A.n.a

Kikimora

Kikimora, sziszimora – w wierzeniach słowiańskich szkodliwy duch domowy. Kikimora, uważana niekiedy za żonę domowika, przybierała postać maleńkiej kobiety, choć potrafiła także stać się niewidzialna. Była wroga wobec mężczyzn, po nocach budziła niemowlęta, plątała przędzę, czasami szkodziła także zwierzętom domowym, zwłaszcza zaś kurom. Sama jednak bardzo chętnie przędła i dziergała koronki, przy czym furkot jej wrzeciona uznawano za zły znak. Myślę, że właśnie taką postacią mógłbyś być. 

Odpowiedz
Lysiodela

Lysiodela

Kikimora
Kikimora, sziszimora – w wierzeniach słowiańskich szkodliwy duch domowy.
Kikimora, uważana niekiedy za żonę domowika, przybierała postać maleńkiej kobiety, choć potrafiła także stać się niewidzialna. Była wroga wobec mężczyzn, po nocach budziła niemowlęta, plątała przędzę, czasami szkodziła także zwierzętom domowym, zwłaszcza zaś kurom. Sama jednak bardzo chętnie przędła i dziergała koronki, przy czym furkot jej wrzeciona uznawano za zły znak. Myślę, że właśnie taką postacią mógłbyś być. Czy odpowiada Ci taki wynik, a może spodziewałeś się innego? Podziel się opinią w komentarzu.

ahhahaha okie xd

Odpowiedz
Rena_Furtive

Rena_Furtive

Wendigo

Odpowiedz
Siergiej_Ignacy_

Siergiej_Ignacy_

jakie są tu opcje prócz wendigo, kikimorą i południcą?

Odpowiedz
AngelikaSwift

AngelikaSwift

Południca

Południca (przypołudnica, żytnia, rżana baba, baba o żelaznych zębach) – według wierzeń słowiańskich złośliwy i morderczy demon polujący latem na tych, którzy niebacznie w samo południe przebywali w polu. Południcami stawały się dusze kobiet zmarłych tuż przed lub w trakcie ślubu, bądź wkrótce po weselu. Zadawały napotkanym na polu ludziom zagadki, od odpowiedzi na które zależał los pytanego. Zabijały lub okaleczały swoje ofiary, dusiły śpiących na polu żniwiarzy i porywały dzieci bawiące się na skraju pola. Południce ukazywały się jako młode dziewczyny lub stare kobiety owinięte w białe płótno, z rozpuszczonymi w nieładzie włosami. Na plecach nosiły worki, w których porywały dzieci. W rękach trzymały zazwyczaj drąg, ożóg lub sierp, którymi potem dręczyły swoje ofiary. Myślę, że właśnie taką postacią mógłbyś być. Czy odpowiada Ci taki wynik, a może spodziewałeś się innego? 

Straszne to xd

Odpowiedz
MisZelus

MisZelus

Wendigo

Odpowiedz
1
heliconia

heliconia

Kikimora

Kikimora, sziszimora – w wierzeniach słowiańskich szkodliwy duch domowy. Kikimora, uważana niekiedy za żonę domowika, przybierała postać maleńkiej kobiety, choć potrafiła także stać się niewidzialna. Była wroga wobec mężczyzn, po nocach budziła niemowlęta, plątała przędzę, czasami szkodziła także zwierzętom domowym, zwłaszcza zaś kurom. Sama jednak bardzo chętnie przędła i dziergała koronki, przy czym furkot jej wrzeciona uznawano za zły znak. Myślę, że właśnie taką postacią mógłbyś być. Czy odpowiada Ci taki wynik, a może spodziewałeś się innego? Podziel się opinią w komentarzu.
Super quiz!

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej