Jaką mistyczną postacią jesteś?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 29

avoidpeople

avoidpeople

Duszę ludzi we śnie – uważajcie na mnie.

Odpowiedz
lojal

lojal

Tęsknica xd

Odpowiedz
RubiHP

RubiHP

Domownik

Odpowiedz
modlizga

modlizga

Tęskinica

Bosze to ja dotykam i całuję inne dziewczyny!? Xd

Odpowiedz
1
SilverRose

SilverRose

Tęsknica
Jesteś demonem słowiańskim wyobrażanym w postaci bladego widma kobiecego, stanowiącym personifikację stanu chorobliwego zadumania, rozmarzenia czy utęsknienia.

Według wierzeń Tęsknica chodziła wolnym krokiem, ze spuszczoną głową, siadała najczęściej pod cmentarzami lub figurami przy rozstajnych drogach.

Kiedy znajdywała smętne, smutne, zapłakane, samotne dziewczyny, siadała przy nich, obejmowała w wychudłe ręce i całowała w usta, kładła ciężką dłoń na serce. Tęsknica dotykała najczęściej młode kobiety, które jeszcze nie miały dzieci. Tych kobiet nic nie bolało i nie miały żadnych blizn na ciele, ale dotknięte przez tęsknotę traciły wigor, nie piły i nie jadły, trapiły je bezsenność, stawały się osłabione i bezwładne. Zwykle niedługo żyły takie dziewczyny. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
KawaiiHannahCat

KawaiiHannahCat

Domowik

Odpowiedz

haker3011

Nocnica
Jesteś postacią demoniczną z zakresu demonologii słowiańskiej, określaną jako pośmiertną formę egzystencji ludzkiej duszy.
Uważano je za szkodliwe wobec ludzi – miały przychodzić nocą do chałup i nękać małe dzieci, czego skutkiem był ich płacz i brak snu.
Na Śląsku nocnicą nazywano demona płci żeńskiej, duszącego ludzi we śnie – zwłaszcza niemowlęta – i sprowadzającego choroby. Nazwa ta stosowana jest również w innych regionach, jako ogólne określenie demonów nocnych.

Niekiedy opisywano je jako długonogie istoty zamieszkałe w lesie, tańczące w szale, albo czeszące się szyszkami. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
1

haker3011

a trollowanie graczy w Minecrafcie sie liczy? xD

Odpowiedz
1

haker3011

@haker3011 w pytaniu czy lubisz platac psikusy

Odpowiedz
1
ragdol12

ragdol12

Domownik 😁 hmmm…? Spoko 😆

Odpowiedz
UwU_Girl_x

UwU_Girl_x

Jesteś znanym na Rusi duchem opiekuńczym domu. Strzegł domu i obejścia, pomagał w codziennych pracach, troszczył się także o zwierzęta gospodarskie. Domowika utożsamiano z duchem dawnego gospodarza domu. Domowik był traktowany przez mieszkańców domu jak członek rodziny, należało pamiętać o zostawieniu dla niego pożywienia. Podczas zmiany mieszkania proszono domowika, by przeniósł się wraz z gospodarzami do nowego domu. Domowik zaniedbany mścił się na gospodarzach (np. tłukąc talerze, strasząc mieszkańców, bijąc dzieci) lub wyprowadzając się z chałupy. Mógł też zesłać złe moce, zmory i strzygi. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Mi tam pasuje 🤣

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej