Jaką mistyczną postacią jesteś?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 38

Tiger099

Nocniczka

Odpowiedz
Ten_Truskawkowy

Ten_Truskawkowy

Domownik
Ciekawe!
Super quiz!

Odpowiedz
1

.....

Nocnica uwus

Odpowiedz
WowEnder

WowEnder

Kappa

Jesteś japońskim złośliwym demonem wodnym. Kappy wabią dzieci do rzek, żeby je tam utopić, często wysysając organy wewnętrzne, lub – według innych wersji – krew, wątrobę lub siłę życiową przez odbyt. Obwinia się je także o porywanie dzieci i gwałcenie kobiet. Jednocześnie lubią robić zwykłe żarty w pobliskich wsiach, strasząc kobiety, kradnąc żywność i hałasując.

Odpowiedz
Kavix197

Kavix197

Kappa

Odpowiedz
Terror_Caramel

Terror_Caramel

Dola
Jesteś duchem opiekuńczym, sprawującym pieczę nad domem, dobytkiem i potomstwem, zapewniającym szczęście i powodzenie. Dola była darem bogów, siłą daną przez nich człowiekowi do pokonywania trudności życiowych. Dola była niewidoczna, czasem mogła się jednak objawić pod postacią kobiety lub mężczyzny, a także psa, kota lub myszy. Życzliwość Doli zapewniała powodzenie w życiu. Mogła nawet czuwać nad człowiekiem niedbałym i rozrzutnym, a z drugiej strony rujnować człowieka ostrożnego i zapobiegliwego. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
asiulka74

asiulka74

Duch opiekuńczy Dola

Odpowiedz

Kittypola12345

Duch opiekuńczy Dola

Odpowiedz
1

Enter1064

Jesteś znanym na Rusi duchem opiekuńczym domu. Strzegł domu i obejścia, pomagał w codziennych pracach, troszczył się także o zwierzęta gospodarskie. Domowika utożsamiano z duchem dawnego gospodarza domu.

Domowik był traktowany przez mieszkańców domu jak członek rodziny, należało pamiętać o zostawieniu dla niego pożywienia. Podczas zmiany mieszkania proszono domowika, by przeniósł się wraz z gospodarzami do nowego domu. Domowik zaniedbany mścił się na gospodarzach (np. tłukąc talerze, strasząc mieszkańców, bijąc dzieci) lub wyprowadzając się z chałupy. Mógł też zesłać złe moce, zmory i strzygi. Podziel się wynikiem w komentarzu!😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀👨😀😀😀🕵🕵🕵🕵🕵🕵🕵🕵

Odpowiedz
2
avoidpeople

avoidpeople

Duszę ludzi we śnie – uważajcie na mnie.

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej