Jaka konstelacja pasuje do Ciebie?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 23

Adel_2009

Adel_2009

Mała niedźwiedzica

Odpowiedz
Malomiasteczkowa

Malomiasteczkowa

Mała niedźwiedzica

Odpowiedz
Owocowymus1212

Owocowymus1212

Czy to dziwne że jestem strzelcem i wyszło mi strzelec?

Odpowiedz
Blacierra

Blacierra

Strzelec
Strzelec należy do bardzo rozległych i bogatych gwiazdozbiorów pasa zodiakalnego na niebie południowym. Znajduje się w najpiękniejszej części Drogi Mlecznej, zawierającej znaczną liczbę świecących mgławic dyfuzyjnych i ciemne pasy materii międzygwiazdowej. 

Odpowiedz
niki535

niki535

Mała Niedźwiedzica

Odpowiedz
1
DomiQ126

DomiQ126

Centaur!!!! Tak na prawdę to zrobiłam ten quiz z ciekawości i w ogóle nie znam się na gwiazdozbiorach ale i tak fajnie :D

Odpowiedz
1
_Cruelty_

_Cruelty_

Mała Niedźwiedzica
Mała Niedźwiedzica, zwana również Małym Wozem, już od kilku wieków ma wyjątkowe znaczenie praktyczne ze względu na swe położenie wśród gwiazdozbiorów nieba północnego. W gwiazdach Małej i Wielkiej Niedźwiedzicy nasi przodkowie doszukiwali się różnych figur związanych z jakimś mitem lub przedmiotem znanym z codziennego życia. Dla ludów żyjących na obszarach dzisiejszego Kazachstanu gwiazdy Wielkiej Niedźwiedzicy były koniem, a Małej Niedźwiedzicy – lejcami. Natomiast dawnym Słowianom gwiazdy obu konstelacji przypominały dzban, a ludom Mezopotamii, Persji i Grecji – niedźwiedzie. W Polsce, podobnie jak w Chinach, najczęściej jasne gwiazdy Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy nazywane były Wielkim i Małym Wozem.

Odpowiedz
1
LunaMichaelis

LunaMichaelis

Strzelec ♐

Odpowiedz
1
MisiaWera06

MisiaWera06

Strzelec

Strzelec należy do bardzo rozległych i bogatych gwiazdozbiorów pasa zodiakalnego na niebie południowym. Znajduje się w najpiękniejszej części Drogi Mlecznej, zawierającej znaczną liczbę świecących mgławic dyfuzyjnych i ciemne pasy materii międzygwiazdowej. Spodobał Ci się wyniki? Podziel się nim w komentarzu!

To jest mój znak zodiaku dziwne… 🤣

Odpowiedz
1

Zyava

Smok
Smok jest rozległym gwiazdozbiorem położonym blisko północnego bieguna świata. Figurę smoka, którego cielsko leży między Wielką i Małą Niedźwiedzicą, tworzą stosunkowo słabe gwiazdy. Według mitologii greckiej, gwiazdozbiór przedstawia smoka Ladona, syna bożka morskiego Forkosa i jego małżonki Keto. bogowie Olimpu przenieśli go na niebo za wierną służbę Hesperydom, którym pomagał strzec jabłoni rodzącej złote jabłka. Smok był bardzo silny i nigdy nie przymykał oczu. Nikt nie odważył się na walkę z nim, aż dopiero pokonał go wielki bohater mitów greckich – Herkules. Rzymianie w gwiazdozbiorze tym dopatrywali się żmii i nazwali go jej imieniem. Spodobał Ci się wyniki? Podziel się nim w komentarzu!

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej