Jak postrzegasz świat w porównaniu do innych?

Najbardziej denerwuję się, gdy...
Jestem oszukiwany.
Ktoś mnie lekceważy/ignoruje.
Coś mi się nie udaje.
Ludzie nie dają mi spokoju.
Ktoś mnie poucza.

Co przydałoby się zmienić w naszym świecie?
Poprawić sposób nauczania w szkołach.
Zaprzestać zanieczyszczania planety.
Zakończyć głód na świecie.
Zakończyć wojny.

Czy czytasz książki? (nie licząc mang, komiksów i gazet)
Tylko lektury szkolne.
Tak
Nie

Co cenisz w swoim życiu?
Mam rodzinę.
Mam przyjaciół.
Jestem zdrowy.
Mam marzenia/pasje.
Mam niezwykłe cechy i umiejętności.
Reklama

Jakie masz marzenia?
Być bogaty.
Być pewny siebie.
Mieć przyjaciół.
Być zdrowy.
Znaleźć swoją drugą połówkę.
Być szczęśliwy.
Spełnić się w danej dziedzinie/odnieść sukces.
Nie mam marzeń.

Często siedzisz przed komputerem?
Tak, gram.
Tak, pracuję.
Nie
Tak, ogólnie w internecie (bardziej Facebook).
Tak, ogólnie w internecie (bardziej YouTube).
Reklama

Gry czy social media?
Gry
Social media.
Ani to ani to.

Która z tych rzeczy najbardziej by się przydała?
Lek na wszystkie choroby.
Skolonizowanie innych planet.
Rzecz, która pomoże nam rozwiązać nasze problemy.

Czy chcesz coś zmienić w swoim życiu?
Tak, ale jeszcze tego nie robię.
Nie
Tak, już zacząłem działać.

Myślisz, że Bóg istnieje?
Tak
Tak, ale nie praktykuję.
Nie

Reklama
136 Super!
Udostępnij quiz
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy
MissAven11 MissAven11
Zobacz profil

Komentarze sameQuizy: 42

agniecha

agniecha

Bardzo fajne głosowanie, dające do myślenia 👍🏻

Odpowiedz
1

Lolzhahabeka

HC Jeśli to przeczytałeś twoi rodzice
umrą za 5 lat ! Jeśli wkleisz to do 15
komentarzy klątwa zginie

Odpowiedz
TosiaQ_yt

TosiaQ_yt

@Lolzhahabeka Klątwa łancuszków nigdy nie zginie -,-

Odpowiedz
2
Kira91

Kira91

„Poprawić sposób nauczania w szkołach.” – obawiam się, że dla wiekszości osób byłoby to mniej prac domowych i sprawdzianów i jeszcze mniej lekcji, co w efekcie na dobre by nie wyszło, a polskie szkolnictwo uważane jest za jedno z lepszych. Pierwsza dziesiątka, lepsi od Brytanii, Francji czy USA.
Żyjemy w niespokojnych czasach i ja bym bardziej przejmowała się wojnami.

Odpowiedz
3

julaczek071

@Kira91 myślę, że bardziej chodzi o to, żeby szkoła uczyła ważnych rzeczy, bo wiersze Tuwima i inne takie w życiu się nam raczej nie przydadzą :/

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@julaczek071 To nasze dobro narodowe, trzeba je znać. Bardziej bym narzekała na mitologię grecką, którą śmiało możnaby zastąpic słowiańską.

Odpowiedz
2

julaczek071

@Kira91 no w sumie… ale tak czy inaczej, w szkole powinni uczyć gotowania🙃

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@julaczek071 I manier xD To bardzo życiowe, a mało kto je zna xD 85% nie wie jak zachować się w kinie tak by ktoś nie chciał mu czegoś zrobić xD I uniknęło by to wielu nieporozumień, np. między gentelmanem, który zna savoir vivre i wie, że to kobieta pierwsza podaje dłoń, bo to od niej zależy, czy w ogóle zechce ją podać, a kobietą, która gotowa się obrazić, bo czuje się „zignorowana”, bo mężczyzna nie wyciągnął dłoni w jej stronę :p

Odpowiedz
1
czarnykot

czarnykot

@Kira91 polskie szkolnictwo jedno z lepszych? No chyba nie

Odpowiedz
Kira91

Kira91

Odpowiedz

Owca1253

@Kira91 akurat mitologia grecka jest dość ważna, bo ich kultura to jeden z filarów kultury Europy, co za tym idzie też naszej. Ponadto starożytnym Grekom zawdzięczamy także wiele istotnych rzeczy np. Rodzaje literackie, czy teatr.

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Owca1253 Zwróć uwagę na to, że mitologii greckiej uczymy się w podstawówce, gimnazjum i liceum, a czasem w zależności od wyboru studiów także i tam. Natomiast słowiańskiej… nigdzie., No to jest już lekka kpina z NASZEGO dobra kulturowego. Ostatnio rozmawiałam z siostrą cioteczną i była zaskoczona, że cokolwiek na temat naszej mitologi wiemy, a oczytany, dorosły, bystry chłopak był pewien, że nasze demony nie są warte złamanego grosza, dopóki pod wpływem gier nie zaczał się o nich czegoś dowiadywać i był w szoku ile ciekawych istot posiada nasza kultura i jak często fajnie pokazywały ludzkie obawy, czy wręcz ratowały życia jak np. wiara w południce, która nie jedno ocaliła przed udarem. Co do mitologii greckiej, to poznanie wiary greków nijak się ma do dziedzictwa kulturowego, ale niech nawet będzie nauka o tym, ale nie przez wszystkie etapy nauki na miłość i nie kosztem tego co dla nas powinno być ważne.

Odpowiedz

Owca1253

@Kira91 właśnie z wiary Greków wywodzi się wiara, a również kultura rzymska co daje nam już dwa filary naszej kultury. Akurat ich kultura także przeszła do nas wraz z wprowadzeniem do Polski chrześcijaństwa, które jednak w dość pokaźny sposób wpływa na naszą historię jak I tradycję. Uczymy się tego pare razy bo jest to ważne, tak samo jak historia się powtarza. Mamy praktycznie to samo od podstawówki po byłe gimnazjum, nwm czy teraz w podstawówce historię omawia się dwa razy, dochodząc do liceum. Też mogę powiedzieć że nie interesuje mnie wojna secesyjna, czy rewolucja francuska, ale wpływa to też na naszą kulturę w Polsce. A jednak mitologia słowiańska nie jest zachowana w jakimś świetnym stanie, bo po prostu w większości nikt tego nie spisał.

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Owca1253 Nie powiedziałabym aby ich kultura aż tak bardzo do nas przeszła i jak wspomniałam można raz się pouczyć, ale nie cały czas. Zresztą nie pamiętam by w podstawówce, gimnazjum czy liceum uczono nas jakichkolwiek powiązań między wiarą w Zeusa a kulturą Polski, a jako osoba, która uczyła się na nauczycielkę i sporo czasu w szkole z młodzieżą w różnym wieku przesiedziała również nie pamiętam, by ktoś mówił mi jak łączyć mam ich kulturę i naszą. Owszem, pewne aspekty się znajdą, ale za to pamiętam jak duży nacisk kładziono na to co związany z nami Polakami w kwestii nauczania młodzieży i sama zauważyłam, że droga tym tropem była strzałem w dziesiątkę względem młodzieży w której starałam się to krzewić.
Owszem, nasza wiara nie została spisana i dlatego tym ważniejsze jest, by ją badać, by chcieć wiedzieć więcej. To dzięki takim badaniom, rozmowom z ludźmi ze wsi, którym z pokolenia na pokolenia przekazywano ustnie tę „tajemną wiedzę” wiemy cokolwiek o czymś co tak naprawdę nas stworzyło! Zaczynamy rozumieć, wiemy jak nasi przodkowie radzili sobie ze światem, jak tłumaczyli sobie pewne zjawiska, jakim rytmem żyli, co napędzało ich do działania, co nieraz hamowało, w czym odnajdywali siłę i inspirację, czego unikali i jaki miało to na nich wpływ i wreszcie jak tworzyli, bo to nasza wiara wspomogła bardzo polską kulturę, polską sztukę, polskie dzieła! Trzeba znać pewne istoty, by zrozumieć dzieła wieszczy, by wiedzieć kim był ten dusiołek, czy ta Goplana. Skąd się wzięły. No i warto wiedzieć skąd się wzięły Noc Świętego Jana i w rzeczywistości jest to Noc Kupały i jakie święta zastąpiono Wielkanocą czy Bożym Narodzeniem, bo jeszcze ktoś pomyśli, że Jezus naprawdę urodził się w grudniu. Większość nawet nie wie, że naszej kulturze i wierze przodków bliżej do obchodzenia Halloween niż Święta Zmarłych. Większość nie wie, że nasz naród miał swoje Walentynki, bez tego komercyjnego święta baloników i serduszek. Większość nie wie co oznaczają polskie imiona jak Sławomir, Wiesława, Mieczysław, Bożydar, Bogumił i caaaaaała masa, która miała silne znaczenia. To jest nasza prawdziwa kultura, nie rzymska, nie grecka, nie egipska, nie mezopotamska, polska. Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie jaki skarb macie…

Odpowiedz

Owca1253

@Kira91 wystarczy wpisać w Google wpływ kultury starożytnych Greków na dzisiejszą, jest raczej dużo przykładów tego. Nie mówię że nasza historia nie jest ważna, ale mity słowiańskie jak podaje nawet Wikipedia : Nie zachowały się żadne źródła bezpośrednie, a jedynie lakoniczne relacje chrześcijańskie. Wpływ tej religi jest ogromny. Przecież całe średniowiecze było praktycznie na niej oparte.

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Owca1253 Jeżeli ktoś interesuje się mitologią słowiańską, a nie informacjami o niej na Wikipedii to doskonale wie, że są ludzie, którym udało się ją poznać.
I uważam, że tu najlepiej skończyć, bo mam swoje zdanie i mnie nie przekonasz, ani ja ciebie i nie ma to żadnego sensu. Nasza kultura bardzo cierpi na bogach z którymi według mnie i tak nie mamy absolutnie nic wspólnego.

Odpowiedz
Plac

Plac

@julaczek071 U mnie w szkole uczy się gotowania ^^

Odpowiedz

Batonowski

Cóż, na wojnach ktoś zawsze zyskuje.
No i to ostatnie… Tyle ludzi w kłamstwie, bo wmawiają im to od początku ich życia, że istnieje coś/ktoś bo sobie to wymyślono tysiące lat temu.

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@Batonowski Nie wiem czy konkluzją Twojej wypowiedzi jest fakt, że wojny są dobre. (na resztę się nie wypowiem, bo ciężko rozmawiać z kimś kto śmierci nie przeżył)

Odpowiedz
1

D...1

@Batonowski niektorzy zyja w klamstwie bo wmawiaja sobie np ze Boga nie ma jak jest

Odpowiedz
1
HappyMelonPL

HappyMelonPL

@Kira91 HC Jeśli to przeczytałeś twoi rodzice
umrą za 5 lat ! Jeśli wkleisz to do 15
komentarzy klątwa zginie

Odpowiedz
Kira91

Kira91

@HappyMelonPL Oh! Jeżeli to przeczytałaś/łeś to spadnie na ciebie klątwa śmierdzącej skarpety. Legendarna śmierdząca skarpeta przyjdzie dziś o północy i zadusi cię swoim odorem. Wklej to miliardowi osób do północy a przeżyjesz.
oo! Jeżeli to przeczytałeś/łaś to znaczy, że jesteś kolejnym naiwnym, który wierzy, że kilka złączonych na klawiaturze literek ma mistyczną moc z otchłani.
Myślałam, że skoro jakieś 90% ludzi śmieje się z tych 10% którzy wierzą w łańcuszki to wymrą…

Odpowiedz
1
OwocekWarzywny

OwocekWarzywny

@Kira91 Haha roz*****o mnie to xD

Odpowiedz

Batonowski

@Kira91 Są dobre dla jednej strony konfliktu jeśli patrzymy na to co jest w Syrii :v

Odpowiedz

Batonowski

@DamianK Nie chcesz ze mną zaczynać gównoburzy o religię chrześcijańską… Na prawdę nie polecam tego robić.

Odpowiedz

Batonowski

@HappyMelonPL To nie jest 2014 i wszyscy mają to w d****

Odpowiedz

D...1

@Batonowski bo i tak wygram

Odpowiedz

D...1

Wiec nie polecam sie ze mna klocic

Odpowiedz

Batonowski

@DamianK Myślisz że mnie obchodzi jakaś religijna osoba, która myśli że ktoś nad nią czuwa, to jesteś w błędzie, bo mam ubaw z takich jak ty :x

Odpowiedz

D...1

@Batonowski mam ubaw z takich ateistow jak ty ktorzy myslą ze nikt nad nimi nie czuwa xD

Odpowiedz

Batonowski

Bo tak jest… Podaj jakiś dowód, że ten wasz Bóg albo jaki kolwiek istnieje. Jestem po stronie nauki, a nie jakichś historyjek sprzed wieków.

Odpowiedz
1
Nalaxan_BSP

Nalaxan_BSP

@Batonowski Ja się z Tobą zgadzam to tysiące lat remu ktoś sobie wymyślił że Bóg nas srworzyl i wmawial to innym .oczywiscie nie mam nic do osob wiary np. Katolickiej

Odpowiedz
1

super_hero_

Fajne😍

Odpowiedz
HappyMelonPL

HappyMelonPL

@super_hero_ HC Jeśli to przeczytałeś twoi rodzice
umrą za 5 lat ! Jeśli wkleisz to do 15
komentarzy klątwa zginie

Odpowiedz
Yuki_Chan_15002

Yuki_Chan_15002

[Komentarz usunięty przez użytkownika]

Odpowiedz
PinkFluffy_Unicorn

PinkFluffy_Unicorn

Fajne głosowanie

Odpowiedz
Mniam

Mniam

F
A
J
N
Y

Q
U
I
Z

Odpowiedz
2
HappyMelonPL

HappyMelonPL

@Mniam HC Jeśli to przeczytałeś twoi rodzice
umrą za 5 lat ! Jeśli wkleisz to do 15
komentarzy klątwa zginie

Odpowiedz

Predator2500

Bardzo ciekawy i fajny quiz chociaż nad niektórymi pytaniami trzeba się dłużej zastanowić ;)

Odpowiedz
HappyMelonPL

HappyMelonPL

@Predator2500 HC Jeśli to przeczytałeś twoi rodzice
umrą za 5 lat ! Jeśli wkleisz to do 15
komentarzy klątwa zginie

Odpowiedz
Nalaxan_BSP

Nalaxan_BSP

@HappyMelonPL Jezeli to przeczytałeś dopadnie Cię klątwa spoconej koszulki która udusi Cię swoim której dziś o północy jezelo wolisz do do pirdyliarda komów to ominie cie klątwa… Nadla nie rozumiem osob ktore wieza w te NAIWNE lanczuszki… Pff

Odpowiedz
Yuki_Chan_15002

Yuki_Chan_15002

@HappyMelonPL jesli to przeczytales i nie skonczysz tych lancuszkow to zginiesz w wielkich meczarniach i bolu

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej