Neokantyzm – nurt filozoficzny ten ma swoje korzenie w XIX wieku, jednak wielu z jego przedstawicieli żyło i tworzyło na przełomie XIX i XX wieku. Był on inspirowany filozofią Immanuela Kanta, niemieckiego reprezentanta oświecenia. Neokantyzm zakłada, że to umysł narzuca poznawanemu światu strukturę (czas, przestrzeń), a nie na odwrót, porządkując w taki sposób swoje doświadczenia, oraz że człowiek jest wolną jednostką, która sama sobie stanowi prawo i moralność, opiera je jednak nie na emocjach czy intuicji, a na rozumie. HOT or NOT?
wcaleniejestemwykastrowany
nie chce mi sie wgbierac
HyperNerdOfDeath
Postmodernizm jest spoko ale myślę że obecnie społeczeństwo potrzebuje od niego trochę oddechu. zwłaszcza pod wzgledem rozrywki
Basica
Absurdyzm jest super mega polecam, stosuję podobny tok myślenia od kilku miesięcy i żyje mi się się świetnie
Mega cudny quizz🤎🤎
irritator
• AUTOR@Basica imo egzystencjalizm jest prostszy do fr wprowadzenia w życie, przynajmniej dla mnie XD
Dziękuję!! <3
Basica
@irritator no absurdyzm bywa trudny ale imo lepiej się cieszyć tym co jest a nie próbować na siłę nadawać życiu sens
Nie ma za co<3
-phoenixx-
Świetne głosowanie i super zdjęcia! <3 quiz leci do ulu :)
irritator
• AUTOR@-phoenixx- bardzo dziękuję <33
mlody_rastafari
większość hot
a_s
Świetne głosowanie! Bardzo przystępne ubranie tego w słowa, podziwiam! Liczę na to, że będzie na SG, pomysł jest niebanalny i jedyny w swoim rodzaju.
irritator
• AUTOR@a_s dziękuję 😼😼 SG to zobaczymy, bo Patryk od kilku dni nie sprawdzał poczekalni xd
ShigatoKikomu
Fajne Głosowanie
Trochę mnie zaciekawiło, że na każdym zdjęciu jest kotek 😺
irritator
• AUTOR@Old.Doll kotki były moim mental support przez proces robienia tego quizu i czytania o Immanuelu Kancie
litruwa
Fajne głosowanie i plus za przystępne wyjaśnienie
irritator
• AUTOR@litruwa dzięki hehe
przystępne wyjaśnianie neokantyzmu mnie akurat tak przejechało że rozważałam przejście na nihilizm XD
leucotomy
absurdzym jest popular
irritator
• AUTOR@leucotomy bo jest cool nawet 😞😞 ale są też bardziej cool opcje XD
tsianid
ej bez kitu świetne głosowanie, niby proste, ale pomysł genialny – mega unikatowy i jestem pewna, że nikt inny na to nie wpadł. bardzo mi się podobało i świetnie się bawiłam <33
irritator
• AUTOR@tsianid bardzo dziękujee <33