Halloween czy Dziady? – Którą z tych uroczystości powinieneś obchodzić?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 95

halozyje

halozyje

Dziady!
Oto uroczystość, którą powinieneś obchodzić. Jest to nasze przedchrześcijańskie święto zaduszków. Polegało ono na „obcowaniu żywych z umarłymi”, a konkretnie nawiązywaniu relacji z duszami przodków, okresowo powracającymi do siedzib z czasów swojego życia. Dużo informacji o tych obrzędach jest zawarte w "Dziadach" Adama Mickiewicza. Tego dnia możesz okazać szacunek zmarłym wspominając o nich, myśląc o nich i okazując im wdzięczność. Postaraj się tego dnia napisać list do osoby, za którą tęsknisz, albo zwróć się do tej osoby jakby była obok Ciebie. Może masz inny pomysł na świętowanie tego dnia? Stanowczo odradzam jednak wzywanie duchów lub inne tego typu zabawy. Podziel się wynikiem w komentarzu!

Odpowiedz
1
Yuki_Onna_Sakura_Onna

Yuki_Onna_Sakura_Onna

Dziady

Odpowiedz
1
Vanilla_lilla

Vanilla_lilla

Halloween!
Jejku! Ten quiz jest super. W ogóle świetna zabawa, a poza tym to świetny pomysł. Dziady czy Halloween…?

Odpowiedz
1
Kobieta.Renseansu

Kobieta.Renseansu

Dziady!
Oto uroczystość, którą powinieneś obchodzić. Jest to nasze przedchrześcijańskie święto zaduszków. Polegało ono na „obcowaniu żywych z umarłymi”, a konkretnie nawiązywaniu relacji z duszami przodków, okresowo powracającymi do siedzib z czasów swojego życia. Dużo informacji o tych obrzędach jest zawarte w „Dziadach” Adama Mickiewicza. Tego dnia możesz okazać szacunek zmarłym wspominając o nich, myśląc o nich i okazując im wdzięczność. Postaraj się tego dnia napisać list do osoby, za którą tęsknisz, albo zwróć się do tej osoby jakby była obok Ciebie. Może masz inny pomysł na świętowanie tego dnia? Stanowczo odradzam jednak wzywanie duchów lub inne tego typu zabawy.

Odpowiedz
2
QNacpana_zelkamiQ

QNacpana_zelkamiQ

Dziady!

Oto uroczystość, którą powinieneś obchodzić. Jest to nasze przedchrześcijańskie święto zaduszków. Polegało ono na „obcowaniu żywych z umarłymi”, a konkretnie nawiązywaniu relacji z duszami przodków, okresowo powracającymi do siedzib z czasów swojego życia. Dużo informacji o tych obrzędach jest zawarte w „Dziadach” Adama Mickiewicza. Tego dnia możesz okazać szacunek zmarłym wspominając o nich, myśląc o nich i okazując im wdzięczność. Postaraj się tego dnia napisać list do osoby, za którą tęsknisz, albo zwróć się do tej osoby jakby była obok Ciebie. Może masz inny pomysł na świętowanie tego dnia? Stanowczo odradzam jednak wzywanie duchów lub inne tego

Odpowiedz
1
Limanniel

Limanniel

Wszystko bardzo fajnie, ale Dziady nie są obchodzone 31 października, jak wskazuje na to opis quizu. To święto ruchome. Wypada w drugi nów od Święta Plonów.

Odpowiedz
Princess_Ann

Princess_Ann

•  AUTOR

@Limanniel
Tym quizem chciałam przypomnieć o naszym polskim „odpowiedniku” tego święta. Sprawdziłam i ani razu nie wspomniałam o tym, że Dziady są świętowane 31 października. Tak mogło to być zinterpretowane, ale ani razu nie napisałam tego wprost.

Odpowiedz
Limanniel

Limanniel

@Princess_Ann I to Ci się jak najbardziej chwali. Z tym 31 października nawiązuje do opisu. Nie do treści samych pytań. Dlatego wolałam to od razu skorygować.

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (2)
Pastelowa_Ari

Pastelowa_Ari

dziady!
kocham to święto

Odpowiedz
2
Ania_hah

Ania_hah

Halloween

Odpowiedz
1
Cholibka...

Cholibka...

Tylko dziady! Swoją drogą to Szkoda że nie organizuje się już tego święta, chociaż częściowo bo jest nasze słowiańskie, tradycyjne i nieskomercjalizowane święto. Wolałbym to niż haloween ale haloween też jako zabawa jest spoko.

Odpowiedz
3
Princess_Ann

Princess_Ann

•  AUTOR

@Cholibka… Racja, powinniśmy jako Słowianie znacznie bardziej poznawać naszą słowiańską kulturę. ❤

Odpowiedz
1
Limanniel

Limanniel

@Cholibka… Tak się składa, że Dziady wciąż się kultywuje. Najczęściej te jesienne i wiosenne. To święto rodzimowierców.

Odpowiedz
.Not_Slave.

.Not_Slave.

Dziady,
Fajnie xd

Odpowiedz
3

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej