Gdyby postacie magiczne miały inne płci! – Harry Potter!


Gdyby Hermiona była chłopcem, nie dziewczyną, stereotyp mola księgowego jej, lub w przypadku tego Quizu, "mu" nie odpowiadałby. Czy uważasz, że żeńska rola Rona mogła otrzymać tę rolę?
Uważam, że może tak być. Główna bohaterka tych książek pozna czarownicę z rodziny czarodziejskiej, znającej się dobrze na magii.
Nie sądzę, że jest to najlepszym pomysłem. W zasadzie, Hermiona, jako chłopiec, mógłby nadal tę rolę posiadać. Ktoś o płci wybrańca powinna być stereotypową koleżanką!

No, dobrze, Przechodzimy dalej. Wybierzmy żeńską wersję imienia dla Rona.
Może być Rolanda. Ono zostało dane dla Madam Hooch, a także, w pewnym stopniu, przypadło mi do gustu.
Twierdzę, że odpowiadałoby jej imię Ranita. Ono jest nie codziennie słyszane, jak większość imion ze świata czarodziejów!

Zapewne Znasz Dracona Malfoy'a, czarodzieju? Stwórzmy żeńską wersję dla jego stereotypu.
Może być taką "Bad Girl", jak Pansy Parkinson. Będzie prowadziła paczkę innych dziewczyn.
Będzie to arogancka Ślizgonka, fizycznie podobna do Luny Lovegood. Chłopcy z Hogwartu będą się w nią wkochiwali.

Przechodzimy do Albusa Dumbledore'a, czyli do znanego walecznego czarodzieja. Gdyby był kobietą, jak wyglądałby jego styl?
Dosyć podobny do tego prawdziwego, tak sądzę. Zamiast męskiej wersji McGonagall, posiadałby zdolność zamiany w kota, bo to pasuje bardziej do czarownic.
Byłaby to młodsza, niska czarownica, z tiarą na głowie, podobno, jak Sprout, tylko że blond. Byłaby tak samo zdolna do poświęcenia dla Harry'ego, jak w oryginalnej wersji.

Podajesz ciekawe odpowiedzi. Z której rodziny pochodzi czarownica, którą Nazwałeś z imieniem na literę "R"? Mowa o Weasley'ach, większość których to młodzi chłopcy. Którą z cech tej rodziny rudych Wolałbyś zmodyfikować?
Uważam, że rozsądniejszym wyborem byłoby zmienienie zachowanie żartowniczych bliźniaków. Zamiast tego, czepiałyby przystojnych chłopców z Gryffindoru.
Wiemy, że Molly Weasley była empatyczna w stosunku do Harry'ego, no więc jej męska wersja będzie miała relacje z wybrańcem podobno, jak u Syriusza Black.

Animagia jest zdolnością magiczną nieczęstą, niełatwą do opanowania, jednak pewnym uczniom Hogwartu się jednak udało. Czepmy się Petera Pettigrew, Parszywka, szczura rodziny Weasley, Glizdogona, kto jak woli. Szczur nie jest zbyt kobiecą formą Animagiczną, bowiem w tym Quizie, Glizdogon jest kobietą. Co na to Poradzisz?
Zmiana zwierzęcia do przemiany fizycznej, w przypadku Petera Pettigrew, jest naprawdę dobrym pomysłem. Może być sowa, z pewnością dwójka latających zwierząt Weasley'om nie zaszkodziłoby.
Nie chcę czysto wykazawać tego, że ten czarodziej był tchórzem, jednak sądzę, że mógłby zamieniać się w tchórzofretkę. Z pewnością, ona zmieściłaby się do kieszeni koleżanki wybrańca, nie prawda?

Niestety, Zbliżamy się do końca, czarodzieju. Warto poświęcić uwagę Tiarze Przydziału, czyli tej samej, która przydzielała uczniów do ich domów w Hogwarcie. Posiadała ona niejedną męską cechę, no więc jak to Zmienimy, pomijając modyfikację głosu?
Może mieć raczej spokojniejszą fizjonomię, taką, w pewnym stopniu, zmartwioną. Nie mówię, że oryginalna wersja mi się nie spodobała, nic podobnego!
Wystarczy, że będzie raczej różowa, niż brązowa i zabrudniona. Nie zaszkodziłyby pewne dekoracje, może jakieś kwiatki, no, coś w tym stylu.

Ta seria miała także swoją antagonistę, nie tylko wiele dobrodusznych użytkowników magii. Jako że Lord Voldemort był łysy, miał czerwone oczy, a także to, co nierzadko wyśmiewamy, będąc o jego braku nosa, nie jest zbyt żeńską postacią. Co z tym zrobimy?
Ta czarownica będzie nosiła krzywą, czarną perukę, z dodatkiem makijażu i pomadki rozmazanej po całym uście. Moim zdaniem, to doda jej mroku.
Nic, a nic. Niech mroczna postać pozostanie na tyle mroczna, na ile jest, nie Sądzisz? Może jednak dodać do niej diadem, który nie jest horkruksem na głowę? Tak gorzej nie będzie.

Oto właśnie ostatnie pytanie, podobno, najważniejsze. Czy gdyby postacie z Harry'ego Pottera miały przeciwne płci, czy te książki byłyby dla Ciebie tym samym?
Moim zdaniem, będzie to nawet lepiej i ciekawiej. Jest to dobrym pomysłem!
Raczej tak, bowiem płci bohaterów nie mają dla mnie znaczenia, bardziej doceniam wydarzenia z tej serii.
Na serio? No, nie! Uważam, że wszystko ma pozostać właśnie tak, jak pozostało, ponieważ niektóre role nie będą odpowiadały stereotypom płciowym.

9 Super!
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 3

DarkGladiator

DarkGladiator

Nie róbcie mi baby z Voldzia 😭

Odpowiedz
1
-parrot.with.white.wings-

-parrot.with.white.wings-

Ron moim zdaniem mógłby się nazywać Ronalda

Odpowiedz
2
Krukogon

Krukogon

•  AUTOR

@-parrot.with.white.wings- Domyślałem się do tego, jednak coś jakoś postanowiłem zmodyfikować. 🙂

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej