Filmowe i książkowe miłosne dylematy — Kogo Ty byś wybrał?

Jednym z najpopularniejszych wątków romantycznych w książkach i filmach jest historia Katniss Everdeen z ,,Igrzysk Śmierci”. Mimo, że romans nie był tam na pierwszym miejscu, stanowił ważną część całości fabuły. O serce łuczniczki ubiegał się Peeta, z którym przeżyła Igrzyska i jej dawny przyjaciel Gale. Który z nich wydaje się lepszą opcją? Wspierający, odważny Gale czy życzliwy, dobry Peeta?
Peeta
Gale

Seria ,,Dary anioła” Cassandry Clare doczekała się dwóch ekranizacji — filmu i serialu. Główną bohaterką jest nastoletnia Clary. Ponownie mamy tutaj motyw wyboru między starym przyjacielem, a nowo poznaną osobą. Uczucia do Clary żywił jej najlepszy przyjaciel, ironiczny Simon i nocny łowca, pewny siebie Jace. Clary naprawdę kochała tego drugiego, ale fani serii zastanawiali się, kto jest lepszy — Simon czy Jace?
Simon
Jace

Wątek miłosny z filmów i książek z serii ,,Zmierzch" jest jednym z najsłynniejszych wątków polegających na wyborze. W głównej bohaterce serii, Belli Swan, zakochany jest troskliwy wampir Edward i pewny siebie wilkołak Jacob. W ostatniej części serii dziewczyna wychodzi za Edwarda, ale czy dobrze zrobiła? Którego z nich powinna wybrać według Ciebie — Jacoba czy Edwarda?
Edward
Jacob

Postaci Harry'ego Pottera raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Nawet Chłopiec, Który Przeżył spotkał się z problemami miłosnymi. Co prawda, Cho i Ginny pojawiały się w różnych momentach jego życia, ale nie przeszkadza to się zastanowić, która z nich wydawała się lepszą dziewczyną. Wrażliwa, lojalna Cho czy odważna, przyjazna Ginny?
Cho
Ginny
Reklama

Przyjaciółka Harry'ego, Hermiona, również spotkała się z problemami miłosnymi. Mimo, że związki nie były w jej życiu zbyt ważnym elementem, o jej względy ubiegali się znakomity szukający Wiktor Krum oraz jej przyjaciel Ron Weasley. Hermiona ostatecznie wyszła za Rona, pozostając w przyjacielskich stosunkach z Krumem, ale czy podjęła dobrą decyzję? Który z tych chłopaków wydaje się lepszym partnerem?
Ron
Wiktor

Percy Jackson, znany z książek Ricka Riordana, również nie obył się bez problemów miłosnych. Dokonywał wyboru między inteligentną córką Ateny, Annabeth Chase i kreatywną śmiertelniczką Rachel, posiadającą dar widzenia przez Mgłę. Percy ostatecznie wyznaje miłość Annabeth, ale czy był to dobry wybór? Która z tych dziewczyn wydaje się lepszą partnerką?
Rachel
Annabeth
Reklama

Seria książkowa ,,Więzień Labiryntu" doczekała się ciekawej ekranizacji. Zarówno w filmach, jak i książkach motyw miłości nie znajduje się na pierwszym miejscu, ale jest dość istotny. Główny bohater, Thomas, żywił szczególne uczucia do tajemniczej i inteligentnej Teresy oraz odważnej, lojalnej Brendy. Filmowe i książkowe zakończenia tej historii znacznie się od siebie różnią, ale to nie przeszkadza zastanowić się, która dziewczyna była lepsza dla Thomasa — Teresa czy Brenda?
Teresa
Brenda

W filmie ,,Titanic" możemy obserwować zakazany romans młodej Rose z biednym Jackiem. Jedną z przeszkód stojących na drodze ich uczuciu, jest fakt, że Rose jest zaręczona z bogatym Caledonem, a małżeństwo to ma zapewnić dobry byt jej rodzinie. Motyw wyboru nie jest tu tak oczywisty, jak w poprzednich punktach, ale tak samo ważny. Rose powinna pójść za sercem i wybrać Jacka, czy za obowiązkiem i wyjść za Caledona?
Jack
Caledon

,,Upiór w Operze" to tytuł, który może kojarzyć się z wieloma dziełami. O tej historii opowiada książka, musical teatralny oraz adaptacje filmowe. Młoda śpiewaczka, Christine, jest zmuszona do wyboru między mieszkającym w podziemiach opery Upiorem ze zdeformowaną twarzą, a znającym się z nią od dzieciństwa Raoulem. Główna bohaterka ostatecznie wychodzi za Raoula, ale nigdy nie pozostała obojętna Upiorowi, który kochał ją aż do śmierci. Z kim według Ciebie powinna zostać dziewczyna?
Upiór
Raoul

Legendy arturiańskie były inspiracją dla wielu książek i ekranizacji. Jednym z ich najsłynniejszych wątków jest romans królowej Ginewry, żony króla Artura, z rycerzem Okrągłego Stołu — Lancelotem. Różne wersje przedstawiają tę historię w bardzo różniące się od siebie sposoby, ale nie przeszkadza to zastanowić się nad postępowaniem królowej. Jak myślisz, powinna pozostawać wierna odważnemu królowi czy w dalszym ciągu romansować ze wspaniałym rycerzem?
Lancelot
Artur

Film ,,Pocahontas" jest jedną z najbardziej znanych bajek z wytwórni Disneya. Historia miłości Indianki z odważnym Anglikiem, Johnem, oczarowała widzów na całym świecie do tego stopnia, że doczekała się kontynuacji. Pojawia się w niej nowa postać, John Rolfe, który również zakochuje się w Pocahontas. Ona, przekonana o śmierci swojego starego ukochanego, obdarza Johna uczuciem. Pogłoski o śmierci Smitha okazały się pomyłką, ale mimo to Pocahontas nie kochała go już tak, jak dawniej i została z Johnem Rolfe. Jednak czy podjęła dobrą decyzję? Którego Johna powinna wybrać?
John Smith
John Rolfe

Serial ,,Ania, nie Anna" na podstawie książek Lucy Maud Montgomery podbił serca widzów na całym świecie. W ostatnim sezonie bohaterowie doznają wielu nowych uczuć. Gilbert Blythe, inteligentny aspirujący lekarz, również tego doświadczył. Uczuciami obdarzyły go obdarzona ogromną wyobraźnią Ania i śliczna asystentka lekarza, u którego uczy się Gilbert, Winifred. Chłopak ostatecznie zrywa zaręczyny z Winnie, aby wrócić do Ani, którą naprawdę kochał. Czy uważasz, że dobrze zrobił? Może jednak nie powinien zrywać zaręczyn z Winifred?
Ania
Winifred

Reklama
237 Super!
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 119

M...9

JAK MOŻNA SHIPOWAĆ PERACHEL???!?!?!??!!???!!?!

Only Percabeth😗😗

Odpowiedz
3
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@Marianne09 Są tacy ludzie, ale osobiście wolę Percabeth💙 Są niewiarygodnie uroczy

Odpowiedz
1

Hajijajio

Czemu ludzie wolą Gale?

Odpowiedz
2
lacarne

lacarne

Odpowiedz

.....

Świetny quiz 😊

Odpowiedz
1
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@.Charming.dreamer. Dziękuję💙

Odpowiedz
1
lexie_jenner

lexie_jenner

Warto dodać, że największy dylemat miała Elena między Damonem i Stefanem.

Odpowiedz
4
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@lexie_jenner Niestety nie przyszło mi to do głowy, gdy robiłam quiz (-;

Odpowiedz

.....

@lexie_jenner To prawda 😊

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (1)
Adelina

Adelina

dobrze wiesz, że dałaś czadu bo Quiz trafił na SG 😜 wszystko tu jest perfekcyjne – poprawna forma Głosowania, bardzo ciekawy temat, ładna grafika, a przede wszystkim oryginalny pomysł (w moim guście!). uwielbiam! :)

Odpowiedz
1
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@Adelina Dziękuję ogromnie za tak miłą opinię💙 Cieszę się, że quiz Ci się tak spodobał😊

Odpowiedz
1
Mermyka

Mermyka

😗😗 mega quiz!

Odpowiedz
1
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@Wariatkka123 Dziękuję bardzo 💙

Odpowiedz
1

zouzzyy

Archie vs Jughead

Odpowiedz
2
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@zouzzyy Dobrze wiedzieć, jak zbierze się więcej takich wyborów, to może zrobię następną część😂

Odpowiedz
2

zouzzyy

@Honey_Lemon super by było! 🥰

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (2)

zouzzyy

Marco vs Noah

Odpowiedz
1
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@zouzzyy Z czego to?

Odpowiedz

zouzzyy

@Honey_Lemon the kissing booth

Odpowiedz

zouzzyy

Nick vs Harvey vs Caliban

Odpowiedz
1
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@zouzzyy Z czego to?

Odpowiedz

zouzzyy

@Honey_Lemon sabrina

Odpowiedz
1
Kleopatra33

Kleopatra33

Super quiz czekam na kolejną część

Odpowiedz
1
Honey_Lemon

Honey_Lemon

•  AUTOR

@Kleopatra33 Dziękuję, ale nie wiem, czy jeszcze znajdę tyle par (-:

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej