Do której szkoły ekonomicznej Ci najbliżej?

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz w Poczekalni. Zawiera nieodpowiednie treści? Wyślij zgłoszenie

Komentarze sameQuizy: 13

KNROiRSQ

KNROiRSQ

Tekst piosenki: Wybacz, jeśli zabrzmi to trochę po kozacku: zaraz cię wyszkolę jak się myśli po austriacku. Austriacka szkoła w ekonomii Dla normalnych ludzi, a nikt o niej nie wspomni Wszyscy żyjemy w keynesistowskim dogmacie Konsumpcja napędza gospodarkę, bracie Oszczędności to zło, bo załamują popyt Gospodarce grozi wyciągnięcie kopyt Państwo musi wkroczyć i stymulować Wydatki rządowe mają wszystkich uratować Z naszych podatków, będą zapłacone Nie widzę tu logiki, a co ty mi powiesz? Austriacka szkoła w ekonomii Von Mises, Von Hayek, o nich nikt nie wspomni Ostatni obrońcy cywilizacji Wolności i własności, nie kolektywnej abstrakcji Kolejny problem, to matematycy Wolną ludzką wolę trzymający na smyczy Funkcji, równań i modeli ekonometrycznych Nie mających żadnych zastosowań praktycznych W realnej gospodarce, gdzie występuje zmiana Gdzie zachcianka konsumenta musi być zaspokajana W tym jest rola dla przedsiębiorcy Ale tutaj matematyk swój model nagle kończy Przedsiębiorca, dynamiczny kreator Jest wrogiem statycznej gospodarki zatem Austriacka szkoła w ekonomii Von Mises, Von Hayek, może ktoś o nich wspomni Ostatni obrońcy cywilizacji Prakseologii, nie statycznej aberracji Socjalizm nie działa, jak wykazał von Mises Brak własności prywatnej powoduje taką bryndzę Że nie da się zasobów alokować racjonalnie Ile butów, ile śrubek – to nie jest takie banalne Jedynie rynek wolny od interwencji Gdzie występuje zjawisko konkurencji I ceny zależne od preferencji konsumenta Optymalnie poradzi sobie z wytwarzaniem sprzęta Kapitał, to podstawa, powstaje z oszczędności Tylko realnych, nie stworzonych w księgowości Banków, tej szajki, co pożycza nieswoje Cykl koniunkturalny wtedy wypuszcza powoje Austriacka szkoła w ekonomii Von Mises, Von Hayek, każdy dzisiaj ich wspomni Ostatni obrońcy cywilizacji Złotego pieniądza, nie fiducjarnej kreacji

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,libertaryat,austriacka_szkola.html

Odpowiedz
KNROiRSQ

KNROiRSQ

Ekonomia Neoklasyczna
Ekonomia Neoklasyczna, Szkoła Austryjacka i inne wolnorynkowe to dla mnie to samo, interesuję się tym, ale i tak trudno mi rozróżnić.
Ja popieram leseferyzm, wolny rynek.

Odpowiedz

H...k

Szkoła Austriacka

Główne założenia szkoły austriackiej: – zasada subiektywizmu metodologicznego – zasada indywidualizmu metodologicznego – rezygnacja z matematycznego modelowania zjawisk gospodarczych – podkreślanie roli niepewności w zjawiskach gospodarczych – podkreślanie roli wiedzy i informacji dla przebiegu procesów rynkowych Zgodnie z powyższym wyliczeniem, przedstawiciele tego nurtu uważają, że procesy gospodarcze charakteryzują się dużą dozą niepewności i stałymi zakłóceniami równowagi. W tych warunkach najlepszym rozwiązaniem koordynującym działalność podmiotów (jednostek) gospodarujących według nich jest wolny rynek.

Tak

Odpowiedz
1

R...n

Ekonomia Neoklasyczna

Odpowiedz

N...l

Szkoła Austryiacka
No nie wiem popieram: trzecią drogę, nacjonalizm gospodarczy, protekcjonizm, leseferyzm, liberalizm gospodarczy

Odpowiedz
1

O...z

@Krzysztof_Kapa To co poiwed8zales to nie 3 droga

Odpowiedz
2

R...n

Keynesizm
Jedna z dwóch wiodących XX-wiecznych szkół makroekonomicznych, której inicjatorem był John Maynard Keynes. Teoria, w której nawoływał do zwiększania wydatków publicznych, aby ożywić wzrost gospodarczy, została przez niego zaprezentowana po raz pierwszy w publikacji „Ogólna teoria zatrudnienia, procentu i pieniądza” w 1936 roku jako odpowiedź na wielki kryzys, który wstrząsnął gospodarką światową w latach 30. XX wieku. Nowa teoria ekonomii szybko zyskała dużą popularność wśród ekonomistów, którzy popierali interwencjonizm państwa.

Fajny quiz :)

Odpowiedz
KNROiRSQ

KNROiRSQ

@Republikanin MARKS MIAŁ TYLKO JEDNĄ ZALETE…
NIE BYŁ KEYNESIZM

Odpowiedz
Danielsen

Danielsen

Ekonomia Klasyczna
Szkoła myśli ekonomicznej, zapoczątkowana w drugiej połowie XVIII w. przez Adama Smitha, uważana za pierwszy współczesny, naukowy kierunek ekonomiczny.

Odpowiedz
1
Peten

Peten

Fajny quiz

Odpowiedz
Amare

Amare

Ekonomia Neoklasyczna

Odpowiedz
1
Patryk_Kalita

Patryk_Kalita

„Ekonomia Behawioralna”

Chociaż te definicji z wikipedii to taki dość niski poziom…

Odpowiedz
1
PatriotaPL

PatriotaPL

•  AUTOR

@Patryk_Kalita Oczywistym jest, że jeśli ktoś się zainteresuje to poczyta.

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej