Czy te negatywne rzeczy mają swoją pozytywną stronę? Głosuj!

Czy kłamstwo ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy plotkowanie ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy zazdrość ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy wtykanie nosa w nieswoje sprawy ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie
Reklama

Czy wyolbrzymianie problemów ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy kłótnia ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie
Reklama

Czy uzależnienia mają swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy spóźnialstwo ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy unikanie drugiej osoby ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy choroba ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy łakomstwo ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy agresywne zachowanie ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Czy przeklinanie ma swoją pozytywną stronę?
Tak
Nie

Reklama
69 Super!
Udostępnij quiz
Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny? Napisz do nas.
Sprawdź najnowsze posty na Instagramie! @samequizy

Komentarze sameQuizy: 24

FallenAngel213540

FallenAngel213540

Choroba ma pozytywną stronę? A więc waszym zdaniem np. rak ma swoją pozytywną stronę? Jaką? Jestem ciekawa…

Odpowiedz
1
LonelySoul

LonelySoul

@FallenAngel213540 wg mnie tak ^^ bo wreszcie przechodzisz na tamten świat oof

Odpowiedz
2
Valt

Valt

@FallenAngel213540
Chyba niekoniecznie musi chodzić od razu o tak ciężką chorobę, sam pierwsze co czytając pytanie pomyślałem po prostu o zwykłym przeziębieniu (obrazek przy pytaniu zresztą to mocno sugeruje). A jak wiadomo dla większości osób chodzących do szkoły przeziębienie to powód do radości, z wiadomych przyczyn.

Odpowiedz
1

T...u

@FallenAngel213540 Diagnoza. Diagnoza i leczenie choroby ma pozytywną stronę.

Odpowiedz
1

T...u

Prawdopodobnie 100% osób, które to przeczyta dostanie bólu d***, ale moim zdaniem uzależnienie ma pozytywną stronę (moim zdaniem). Np. jakbym był uzależniona dajmy na to od alkoholu, to po alkoholu byłabym happy i wszystkie smutki by sobie poszły. Oczywiście tego nie pochwalam, ale ja obawiam się, że niestety będę tego potrzebowała.

Odpowiedz
1
FallenAngel213540

FallenAngel213540

@GerardAtTheDisco Spoko, to twoja opinia

Odpowiedz
1

T...u

@FallenAngel213540 O k**** ja to napisałam w odpowiedzi? Miało być w komentarzu 😂

Odpowiedz
1
MayaGold

MayaGold

Fajny quiz!❤

Odpowiedz
8Nekromantka8

8Nekromantka8

wszystko ma swoje pozytywne strony

Odpowiedz
2
Clarabes

Clarabes

@8Nekromantka8 uzależnienie jakie ma pozytywy?

Odpowiedz
8Nekromantka8

8Nekromantka8

@Clarabes lepsze samopoczucie uzależnionego np.

Odpowiedz
Clarabes

Clarabes

@8Nekromantka8 Taaa, szczególnie przy śmierci, to nie jest pozytyw. Czyli bycie sadystą ma pozytyw, bo ma wtedy lepsze samopoczucie? Osoby uzależnione nie niszczą tylko siebie, ale też osoby z najbliższego otoczenia i rodzinę. Posiadanie nawyków i samodyscyplina ma plusy, ale uzależnienie nie

Odpowiedz
1
BloodElfik

BloodElfik

@Clarabes To zależy od czego jest się uzależnionym. A można być od wszystkiego. Co jest złego w uzależnieniu od np. sportu albo zdrowego jedzenia?

Odpowiedz
Clarabes

Clarabes

@BloodElfik uzależnienie jest nabytą silną potrzebą wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. Określa się je także jako ryzykowne, wymykające się spod kontroli zachowanie. Nie ma uzależnienia od sportu, czy zdrowego jedzenia. To jest tzw. prowadzenie zdrowego trybu życia. Uzależnienia szkodzą człowiekowi. Uzależnienie od sportu byłoby wtedy, kiedy nie kontrolowałabyś tego, że ćwiczysz WBREW SWOJEJ WOLI i nie jesteś w stanie przestać. Osoby uzależnione nie kontrolują swoich zachowań jeżeli przyczyna uzależnienia zostanie im zabrana, są w stanie posunąć się do wszystkiego, żeby nie by攂 na głodzie „

Odpowiedz
3
BloodElfik

BloodElfik

@Clarabes Jak to nie ma jak można być uzależnionym od wszystkiego? To po prostu coś, czego potrzebujemy do życia. To nie tylko papierosy czy alkohol. Chociażby teraz się mówi o uzależnieniach od komputera czy telefonu. Więc zakładam, że można uzależnić się od wszystkiego, jeśli straci się nad tym kontrolę. Więc zakładam, że można uzależnić się także od dobrych rzeczy. Może i uzależnienie samo w sobie nie jest dobre, ale może nieść pozytywne konsekwencje.

Odpowiedz
2
Clarabes

Clarabes

@BloodElfik na przykład jakie? Jeżeli nad czymś panujemy, a nasze nawyki są dobrymi nawykami, to jak najbardziej jest to dla nas pozytywne. Ale wtedy nie nazywamy tego uzależnieniem. Przy uzależnieniu nie my podejmujemy własne decyzje, robi to za nas przymus, a to nie jest dobre. Nie my o sobie w pełni decydujemy

Odpowiedz
1
BloodElfik

BloodElfik

@Clarabes Jak napisałam może i uzależnienie nie jest dobre, ale ma swoją dobrą stronę, jak wszystko. Jakie? Np. uzależnienie od gorzkiej czekolady, która jest zdrowa i zawiera m. in. magnez. Może Ty tego nie widzisz, ale ja tak. Dla Ciebie nie jest to uzależnienie, a dla mnie tak, bo czemu niby nie? Jeśli coś jest nam niezbędne i nie potrafimy z tego zrezygnować, to jak to nazwać? Nawyk? Dla mnie nie, bo nawyk to po prostu przyzwyczajenie, coś bez czego możemy żyć. To moje zdanie, możesz mieć oczywiście inne.

Odpowiedz
2
Clarabes

Clarabes

@BloodElfik ty nie rozumiesz co to jest uzależnienie. Jest to coś co przynosi nam straty zrówno w związkach międzyludzkim, jak w funkcjonowaniu. Dużo na ten temat czytałam i dowiadywałam się, żeby nie stosować typowej zasady Polaków(oczywiście nie wszystkich)” nie znam się, a się wypowiem”. Sięganie po rzecz, od której jesteśmy uzależnieni jest objawem, a nie uzależnieniem samym w sobie. Sięganie po gorzką czekoladę, nie przynosi nam strat(na chyba, że jesteśmy uzależnieni), więc nie możemy nazwać tego uzależnieniem. Pozdrawiam

Odpowiedz
Clarabes

Clarabes

*(no chyba, że jesteśmy uczuleni)- to do czekolady, przepraszam za pomyłkę

Odpowiedz
BloodElfik

BloodElfik

@Clarabes Nie rozumiem, czemu uważasz, że nie można tego nazwać uzależnieniem. A zresztą napisałam, że to moje zdanie, Ty możesz mieć inne. To chyba Ty nie rozumiesz, że w takich tematach opinia może być różna i można znaleźć różne definicje uzależnienia. Moja dawna nauczycielka od biologii zawsze powtarzała, że uzależnionym można być od wszystkiego, a ja się z nią zgadzam. Więc proszę, uszanuj zdanie innych, bo głosowania od tego są. Żeby wyrazić swoją opinię. Nie wszyscy musimy mieć takie samo zdanie na wszystkie tematy. I to nie koniecznie wygląda tak, że jak się dużo czytało to ma się na pewno rację. Ile książek i stron w internecie tyle opinii, więc czy możemy skończyć tą dyskusję?

Odpowiedz
1
Clarabes

Clarabes

@BloodElfik fakty, a opinie to dwie różne aspekty. Ja Ci podałam definicję uzależnienia, ale dobrze uszanuję, że inaczej sądzisz i zakończę dyskusję. Nie musisz już odpowiadać. Pozdrawiam.

Odpowiedz
xX_BoBerMLG_Xx

xX_BoBerMLG_Xx

Przeklinanie zwiększa odporność na ból XD

Odpowiedz
9
ChibiGirl

ChibiGirl

Super quiz ❤️

Odpowiedz
Dagmara.Daga

Dagmara.Daga

👌

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej