Czy odgadniesz tytuły anime w języku angielskim i japońskim? Wersja trudna!

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Komentarze sameQuizy: 9

Nataliena_z_Elianoru

Nataliena_z_Elianoru

7/19
Nie oglądam anime ani nie uczę się japońskiego, weszłam z ciekawości, więc… chyba nieźle.

Odpowiedz
1
Yamiko

Yamiko

Mirai znaczy przyszłość, a nie pamiętnik. Takie rzeczy się sprawdza, jak się robi o tym quiz.

Odpowiedz
5

Rillianne

Mogę się mylić, więc ewentualnie proszę mnie poprawić, ale czy – jak już wspomniała koleżanka poniżej – część „poprawnych” odpowiedzi w drugiej części quizu to nie – po prostu – japońska wymowa tytułu? Sprawdziłam nawet na japońskim wydaniu Tokyo Ghoula i pod znakami jest normalny zapis w romaji jako „Tokyo Ghoul”. „Tokyo Guru” to wymowa. Identycznie ma się sytuacja z One Piece, też sprawdziłam japoński tomik i nie ma tam żadnego „Wan Pisu”, bo „Wan Pisu” jest japońską wymową zapisu One Piece, który widnieje w tytule. Soul Eater tak samo (znowu na podstawie japońskiego tomu), „Soru Ita” jest tylko wymową. Nie chce mi się sprawdzać pozostałych tytułów, ale jestem prawie pewna, że oryginalnie Dragon Ball też nie jest żadnym „Doragon Boru”, Death Note nie jest „Desu Noto”, a Bleach nie jest „Burichi”…
Jeżeli nie mam racji to proszę mnie poprawić, ale naprawdę nie wydaje mi się, żeby to były oryginalne tytuły, a jedynie ich wymowa.

Odpowiedz
12
Julinek2

Julinek2

Odpowiedz
nudny_nick

nudny_nick

@Rillianne Właściwie to masz rację, to nie są oryginalne tytuły a jedynie ich japońska wymowa. O japońskich tytułach tych anime można mówić dopiero, gdy tę japońską wymowę angielskiego tytułu zapisze się za pomocą katakany.

Odpowiedz

Anna-chan

E… Nani the fuck? Oryginalny tytuł OPM to „ONE-PUNCH MAN” a „Wanpanman” to po prostu ich wymowa. Radzę sprawdzać przed stworzeniem quizu.

Odpowiedz
3
Tokyo_Neko

Tokyo_Neko

12/19 :3

Odpowiedz
1
ChibiGirl

ChibiGirl

14/19 ❤

Odpowiedz
1
ArashiJu

ArashiJu

13/19 😏

Odpowiedz
1

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej