Opowiadania mogą zawierać treści nieodpowiednie dla osób nieletnich. Zostaje w nich zachowana oryginalna pisownia.

Akademia Artium. Korona Natchnień #1 „Rekonwalescent od siedmiu boleści”


Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.
Quiz, który przeglądasz jest częścią serii. Została zachowana oryginalna pisownia autora.

Komentarze sameQuizy: 13

Libera

Libera

Powiem ci, że wiem ile napisanie tak długiego tekstu zajmuje. (AtH w jednym rozdziale na sq miało 8-10 tys słów) I dziwi mnie, że cię to nie męczy na dłuższą metę, bo mnie męczyło bardzo. Ale nie o tym, tylko o rozdziale. Bardzo miło poznać parę nowych postaci, ale podoba mi się, jak od razu ich charakteryzujesz, dajesz im takiego wydźwięku. Nie mówię że od razu ich znamy, ale jednak mają w sobie taką iskrę. Btw, czy młody historyk jest wzorowany na twoim narzeczonym?😏😏 Pragnę też dodać, że nie tworzy się z tego zupa, jak to się dzieje w przypadku słabszych pisarzy, którzy nie umieją objechać postaci grubą kreską. Albo o tej kresce zapominają, albo rysują ją markerem, a u ciebie jest idealna, pisana długopisem. Tzn, postać nie wybija się przed szereg z "hello bitch, look at me" ale jednocześnie ona JEST. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi. Ale tak jak mówię, nie mieszają się, przynajmniej mi. Ogólnie czy tylko mnie ta scena z samochodem skojarzyła z Harrym Potterem, jak wylądowali na tej wierzbie? Nie oceniaj proszę haha.
Styl masz świetny I gdzie normalnie długie opisy mnie bardzo męczą, tak u ciebie może i potrafią mnie załamać swoją długością, ale są ciekawe. Jakby nie gubisz wątku, mimo że opis jest długi, ale jest też ciekawy, przez co nie zniechęca. To jakieś czary mówię ci. Ale podoba mi się to, jak piszesz, serio💙🐳

Odpowiedz
1
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@Libera Mnie zdecydowanie bardziej męczy i zawsze chyba męczyło skracanie. Normalnie rasowy ze mnie polonista chyba już od kołyski 😂 W sumie miło mnie zaskoczył ten komentarz, bo zwykle jak ktoś tak na początku chwali to zaraz potem jest kubeł zimnej wody na głowę ile tam błędów i niedociągnięć, a tu w samych superlatywach. Mam nadzieję, że twoja opinia o jakości wprowadzania postaci utrzyma się do końca tej serii, bo nie raz właśnie boję się, że przy którymś kolejnym bohaterze zawalę totalnie (tak jest przy dziesiątym rozdziale jeszcze nie mam wszystkich na scenie). I generalnie, chyba wiem, o co Ci chodzi. Bardzo mnie zresztą cieszy ten niski współczynnik zupowatości w moim opowiadaniu 🍜 Harry Potter? Hmmm… ja umywam rączki, bo nie czytałam, oglądałam urywki i czasem jakieś info od fanów dostałam, ale to by na tyle było mojej wiedzy. Dobrze, że opisy do przebrnięcia, bo czasem sama mam wrażenie, że pakuję ich za dużo i normalnie gdzie się da… pomijając przestrzeń wypełnianą dialogami. Bo dialog jest dobry na wszystko! 😉 No i cóż powiedzieć więcej… miło mi że dobrze ci się to czyta i mam nadzieję, że jeszcze tu wpadniesz… w sensie zechcesz czytać dalej 💚🦎

Odpowiedz
1
Libera

Libera

@Pyladea jak to nie oglądałaś ani nie czytałaś Harryego Pottera?! 😱 Trzeba ci jakiegoś egzorcystę zatrudnić.
Nie będę się czepiać błędów w takim długim tekście, to nie ma sensu. Możesz sobie wrzucić do korektora tekstu, ale wytykanie tego jest po prostu głupotą, to nie jest cytat długi na jedno zdanie ani konspekt do wawrzynca.
W sensie ja miałam tak, że po prostu już mi się nie chciało tego rozdziału pisać, mimo że miałam na to wenę. Ale nie mogłam go skrócić, bo wszystko byłoby takie przyspieszone i naciągane.
Myślę że raczej nie zepsujesz mi opinii, ciężko ją zepsuć, bo wiem, że jeśli masz jakiś cel w zepsuciu postaci, to na pewno jest tego wart (jakkolwiek to brzmi😂😅)

Odpowiedz
1
.Emisia.

.Emisia.

Moim zdaniem rozdział wyszedł bardzo dobrze, a przez jego długość trochę musiało zająć jego napisanie, więc to zrozumiałe, że publikujesz dopiero teraz.
Akcje były ciekawe, postacie również, wkradły się niestety pewne literówki, a niektóre przecinki uciekły :P
Ale to drobne błędy!
Całokształt bardzo mi się podobał ;)

Odpowiedz
2
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@.Emisia. Nadal jest jeszcze przed sprawdzeniem. Muszę do tego się w końcu zabrać 😉

Odpowiedz
1
TW

TW

Chyba pójdę systemem komentowania sukcesywnego…
Do 1 ilistracji:
Czemu tyle czasowników nie ma ł na końcu a powinno?
I trochę przecinków chyba brakuje, ale w sumie się na nich nie znam…
Sama akcja biegnie odrobinę wolniej niż jestem przyzwyczajona, ale już zdążyłam się wciągnąć :)
Do 2 obrazka:
A, chyba już wiem: pisane na klawiaturze telefonu, prawda?
Bardzo fajny klimat i postać Nikodema jest jakaś taka wyrazistą mimo braku szczególnych cech charakteru
Do 3 obrazka:
Fajne wprowadzenie postaci :)
A akcja samochodem jest zarówno zaskakująca jak i spójna i logiczna z całością
Do końca:
Niezwykle podoba mi się scena walki, do tego stopnia, że mam ochotę wspomnieć o niej w nadchodzącym Narzekajstwo jako o przykładzie interesująco opisanego wykorzystania magicznych mocy :) (czy mogę?)
Całość bardzo mi się podoba ❤️

Odpowiedz
4
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@TW Najgorzej jak sobie samowolnie wprowadza poprawki

Odpowiedz
1
TW

TW

@Pyladea prawda, czasem jeszcze nie da się go zmusić żeby załapał bez „ulepszenia”… Mnie to doprowadziło do takiej nerwicy, że jak wymawiam słowo „ze” albo piszę je na papierze, to już się denerwuję, że i tak jakaś siła nieczysta to magicznie zamieni na „że”…

Odpowiedz
1
pokaż więcej odpowiedzi (2)
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@PofikanaPL, @Lady_Me Witamy w Akademii Artium. Dajcie proszę znać jak wam się podoba.

Odpowiedz
1
PofikanaPL

PofikanaPL

@Pyladea przepraszam, że tak późno 😅 Rozdział totalnie mnie zachwycił. Czekam na kontynuację 😍

Odpowiedz
1
Pyladea

Pyladea

•  AUTOR

@PofikanaPL opornie mi to idzie ale intensywnie nad nią pracuję. Cieszę się że jak na razie się podoba.

Odpowiedz

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej