6 zaskakujących benefitów z palenia świec sojowych.

Świece sojowe szturmem zdobywają rynek. Wiele osób właśnie za ich sprawą rezygnuje z popularnych jeszcze do niedawna świec parafinowych. Wydaje się, że to krok w dobrą stronę, bo wosk sojowy jest w pełni biodegradowalny, a więc i bezpieczny dla środowiska naturalnego. Poza tym, jest nietoksyczny, więc ze świec sojowych bez obaw mogą korzystać nawet alergicy czy kobiety w ciąży. Warto poznać także inne, oprócz bezpieczeństwa, walory świec sojowych. Jak się bowiem okazuje, jest ich całkiem sporo.

Romantyczny nastrój w kilka chwil

Świece sojowe rozjaśniają mrok w zmysłowy i nieco magiczny sposób. Nic więc dziwnego w tym, że towarzyszą one wielu romantycznym kolacjom i randkom. Jeżeli chce się stworzyć wyjątkowy nastrój w kilka chwil, warto zapalić świecę sojową o ulubionym zapachu. Wieczór w pomieszczeniu wypełnionym subtelnym blaskiem i przyjemnym zapachem będzie sprzyjał miłosnym uniesieniom. Przy świecach można zarówno zjeść wspólny posiłek, jak i potrzymać się za ręce patrząc sobie głęboko w oczy. Zmysłowy płomień może stać się towarzyszem wielu spotkań zakochanych w sobie ludzi.

Świece sojowe na walentynki

Skuteczniejsza medytacja

O zaletach medytacji słyszał niemal każdy, choć nie wszyscy mieli okazję jej spróbować, a szkoda. Systematycznie praktykowana potrafi korzystnie wpłynąć zarówno na samopoczucie psychiczne, jak i fizyczne. Jeżeli do tej pory podchodziło się do medytacji jak przysłowiowy pies do jeża, warto odczarować ją właśnie dzięki świecy. Medytacja ze świecą posiada nawet swoją nazwę – trataka. Osobom początkującym, do jej przeprowadzenia wystarczy już kilka minut. Z czasem można oczywiście czas trwania medytacji wydłużać. Niezbędna będzie oczywiście świeca sojowa o przyjemnym zapachu. Po odpaleniu jej, należy wpatrywać się w płomień, jak najrzadziej mrugając. Po kilku minutach można poczuć znużenie, ale nie warto się zniechęcać. Im dłużej będzie praktykować się taką metodę skupienia na „tu i teraz”, tym większe odniesie się z niej korzyści.

Stylowa dekoracja wnętrza

Świeczki wykonane z naturalnego wosku sojowego są nie tylko bezpieczne i aromatyczne, ale również piękne. Z tego też względu, mogą stanowić stylową dekorację niemal każdego wnętrza. Świecę sojową można ustawić zarówno na komodzie w sypialni, jak i w salonie czy kuchni. Sprawdzi się również w łazience. Tego typu dodatki dostępne są w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach. Bez trudu można zatem wybrać taką świecę, która idealnie wkomponuje się w klimat wnętrza, w którym się znajdzie.

Leżę i pachnę świeca sojowa

Nostalgiczna podróż w czasie

Świece sojowe mogą sprzyjać również nostalgicznym podróżom w czasie. Węch jest przecież jednym z najczulszych zmysłów człowieka. Dzięki zapachom wydzielanym przez świece można w łatwy sposób przywołać z pamięci ważne dla siebie wspomnienia. Być może świeca o różanym zapachu przywiedzie na myśl aromat bukietu otrzymanego od ukochanej osoby? A może woń jabłek i cynamonu pozwoli przenieść się do rodzinnej kuchni wypełnionej gwarem rozmów bliskich osób? Świece mogą pomagać także w tworzeniu nowych wspomnień. Jeżeli w trakcie palenia konkretnej świeczki przydarzy się coś miłego, jej zapach najprawdopodobniej już zawsze będzie kojarzył się z tą sytuacją.

Relaksujące domowe spa

Świeczka sojowa o ulubionym zapachu może zostać wykorzystana także w trakcie domowych rytuałów upiększających. Rozświetli zmysłowy półmrok łazienki w trakcie wykonywania maseczki lub peelingu na twarz. Warto zapalić ją także podczas relaksującego masażu, zarówno tego wykonywanego na sucho, jak i przy pomocy olejku. Świecę z powodzeniem można ustawić na brzegu wanny bądź też na specjalnej drewnianej półeczce. Dla uzyskania lepszego efektu najlepiej zapalić dwie lub nawet trzy świeczki.

Relaks w wannie - świeca sojowa

Aromaterapia

Świece sojowe są przeznaczone także do aromaterapii. Można nawet stwierdzić, że to jedna z ich podstawowych funkcji. Po odpaleniu świecy, zaczyna ona uwalniać zapach, którym stopniowo wypełnia się całe pomieszczenie. Najlepsze efekty przynosi oczywiście aromaterapia przy wykorzystaniu świecy wydzielającej woń atrakcyjną dla osoby, które z niej korzysta. Przed dokonaniem zakupu warto więc dowiedzieć się, na jakich nutach zapachowych bazuje konkretna świeczka. Wówczas możliwe będzie dokonanie najbardziej satysfakcjonującego wyboru. Systematyczne korzystanie z aromaterapii może pomóc w zniwelowaniu nadmiernego napięcia emocjonalnego, a także w zrelaksowaniu się. Ponadto, przyjemny zapach unoszący się w sypialni może znacząco ułatwić proces zasypiania. To dobra wiadomość dla każdego, kto cierpi na kłopoty ze snem.

Zauważyłeś literówkę lub błąd? Napisz do nas.

Nowe

Popularne

Kategorie

Powiadomienia

Więcej